Impious Baptism „Wrath of the Apex Predator”

Wydawca: Hells Headbangers Records

Taka to już prawidłowość, że jak coś z Australii nadejdzie, to chujowizny być nie może. Zwłaszcza, jeśli ktoś terminował w takich kapelach jak Trench Hell, Destroyer 666, Destruktor i jeszcze w kilku innych…

Wcześniej natomiast Impious Baptism w ogóle nie było mi znane i dopiero „Wrath of the Apex Predator” otworzył mi oczy na ten zespół – jednoosobowy zresztą. Koleś, który podpisuje się tylko inicjałem J. przyjął za cel tworzenie bestialskiego black/death metalu, jaki osobiście lubię bardzo. Można by tu było wyodrębnić naleciałości wprost z Kanady, pod postacią inspiracji Blasphemy czy Conqueror, ale w jeszcze większym stopniu czuć tutaj wpływy Angelcorpse lub Order From Chaos, a gdzieniegdzie również i feeling Grave Desecrator. Impious Baptism pruje przed siebie i zastanawiam się, czy to tylko przypadek, ale akurat gdy włączyłem ten album nad Rzeszowem rozszalała się burza – krótka, acz w chuj intensywna. I podobnie jest z „Wrath of the Apex Predator”, który może i nie jest bardzo krótki, ale posiada wszystkie przymioty gwałtownej burzy – głośne i oślepiające jebnięca, ale w kilku momentach natrafimy również na wolne momenty, ciężkie jak ulewny i jednostajny deszcz. No i nagłe gradobicia – wszystko tu jest. Straszny gniew musi w tym kolesiu siedzieć, że tak to wszystko ogarnia sam, no ale dobrze – taki typ tej muzyki, że jej się nie gra i nie słucha, by ukoić nerwy. Impious Baptism charakteryzuje się dzikością i gwałtownością – szczęśliwie, nie zjada swojego ogona, lecz przy pierwszym odsłuchu byłem trochę rozczarowany, jakoś nie zaskoczyło, ale im więcej słuchałem, tym lepiej wchodziło. I teraz już w sumie wchodzi bez przepitki.

Jak większość rzeczy z Australii – jest to płyta warta poznania. No, może nie przez fanów AC/DC, ale inni miłośnicy kangurzego metalu – jak najbardziej powinni się rozglądnąć za „Wrath of the Apex Predator”.

Ocena: 7,5/10

Tracklist:

1. Revelation to Annihilate  
2. The Age of Firelords  
3. Axis of Lucifer  
4. Arcane Black Arts  
5. Release the Titans Pt. I  
6. Release the Titans Pt. II  
7. Wrath of the Apex Predator  
8. Rites of Illuminated Death  
9. Temple of Necromancy
Autor

11627 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *