Immense Decay „Combat Thrash”

Wydawca: Defense Records

A jakoś nie spotkałem się wcześniej z muzyką Immense Decay, chyba że po prostu nie pamiętam. Jednak ta pierwsza opcja jest bardziej prawdopodobna. Aż do dziś.

Bo oto i wylądował w moich łapach trzeci krążek Elblążan. Tytuł jego to „Combat Thrash”, na okładce jakaś wariacja na temat Sierżanta D. z debiutu Stormtroopers of Death, więc raczej na pewno już wiedziałem co mnie czeka. I się nie przeliczyłem. Przez ponad pół godziny dostajemy po łapach thrash metalową rózgą. No jedyny problem, że pomimo całej tej agresji, którą kapela starała się przelać na dźwięki – wychodzi to dość średnio. Bo cóż z tego, że jest agresja, jest szybkość, chwilami trochę melodii, skoro ognia brak. Te numery jakoś tam wpadają w pamięć, jednakże nie na tyle że umiałbym choć jeden fragment zanucić. W przypadku Immense Decay mamy sporo typowych inspiracji, jakoś tam ze sobą wymieszanych, lecz jedynym problemem (a zarazem najważniejszym), że mimo zapewne najszczerszych chęci ich muzyka mnie totalnie nie rusza. Słyszałem takich płyt mnóstwo i są niestety dobre na jedno, dwa przesłuchania, a następnie przykrywa je dość gruba warstwa kurzu. Na „Combat Thrash” nie potrafię wyróżnić na plus żadnego numeru, bo swoją drogą to bardzo równa płyta. Ale co za tym idzie – niestety też nudna.

No nic, kolejny krążek do kolekcji. Większego pożytku z niego raczej nie będę miał, nie wiem jak Wy – ot, zwykły, przeciętny thrash metal. I tyle.

Ocena: 5/10

Tracklist:

1. Transmiter Receiver
2. Totalitarisator
3. Fuck The Peace Inside
4. Paint In Black
5. Unholy Hymn Of Decay
6. Altar’s Fire
7. Allow Me To Kill
8. Darkness Our Veil
9. Combat Thrash
Autor

11329 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *