Igne Crematur „The Last Witch”

Wydawca: Okaleczenie Productions

Który to już zespół, w którym udziela się Slav? Nie wiem, straciłem rachubę, ale podejrzewam że ma jakiś magiczny sposób na wydłużanie doby do sześćdziesięciu sześciu godzin.

Tym razem skupimy się na kapeli działającej od zeszłego roku – Igne Crematur. Niniejsza EPka, zatytułowana „The Last Witch”, to debiutancki materiał tej kapeli. Jak się można było spodziewać, nie znajdziecie tutaj niczego co choćby przez moment mogłoby się kojarzyć z jakimkolwiek świeżym spojrzeniem na metal. Nie. Dostajemy tutaj pięć black/death metalowych numerów utrzymanych w prymitywnym stylu. No cóż, nie oczekiwałem niczego innego. Nie jest to tragiczne. Na jeden numer składa się kilka riffów, kilka szybszych, kilka wolniejszych, dość jednostajne perkusyjne rym cym cym i łup łup łup, adekwatne do tempa. Wszystko tak skomponowane, żeby osoby lubujące się w prostej, acz ekstremalnej metalowej muzyce nie słuchały tego ze skwaszoną miną. No bo to jest z tym Igne Crematur tak: po odsłuchu „The Last Witch” nie zostaje w pamięci ani pół riffu, ale słucha się tego przyjemnie. A w takim „The Judas Cradle” nawet się rozkręcają i zaczynają kombinować z klimatem. Szkoda, że pod koniec dopiero, mogło być ciekawiej. Koniec końców, jak na debiutancką EPkę nie jest źle, szczególnie jeśli ktoś celuje w prymitywny i podziemny metal.

Ja jednak chyba często do tego materiału nie będę powracał. Poczekam cierpliwie, aż nagrają coś nowego i podeślą. Sprawdzę, czy zaszły wielkie zmiany, choć podejrzewam, że już dziś znam odpowiedź.

Ocena: 6/10

Tracklist:

1. Intro (Witchhammer)
2. The Last Witch
3. Kramer
4. Agnes
5. Death by Boiling
6. The Judas Cradle
Autor

11975 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *