Hypnosia „Horror Infernal”

Wydawca: I Hate Records

Kapela ta istniała w Szwecji w latach dziewięćdziesiątych – ale rozczaruję Was, nie parała się death metalem, death/doom metalem, czy gothic metalem, jak również black metalem też nie. Dziwne prawda?

Hypnosia napierdalała speed/thrash metal i robiła to naprawdę w dobrym stylu. Szkoda, by odeszła w zapomnieniu, przeto zapobiegliwy Peter z I Hate Records wypuścił „Horror Infernal” – kompilację utworów z demówek „Crushed Existence” (1996) i „The Storms 1997” (rok zbędny, co?), a także EPki „Violent Intensity” z 1999 roku. Przeliczył czas i stwierdził, że zostało na płycie jeszcze kilka minut, dorzucił więc dwa covery i numer koncertowy. Taki gotowy produkt trafił w mój odtwarzacz i – co tu kryć – rozkurwił w drobny mak. Wszystkie szesnaście strzałów na „Horror Infernal” to naprawdę świetne, speed/thrashowe kopniaki prosto w klejnoty. Muzykę wykonywaną przez Hypnosia cechuje brudna agresja – dziś takich zespołów jest sporo, ale w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych takie granie było naprawdę w odwrocie, oczywiście z chlubnymi wyjątkami. Szkoda jedynie, że Hypnosia nie dane było wybić się i zaistnieć na dłużej w świadomości fanów. Jeśli miałbym do czegoś porównać te dźwięki, to rzekłbym, iż to taka mieszanka wczesnego Sodom, wczesnego Slayer, Dark Angel, Carnivore, crossoveru, a wszystko podane z surowym brzmieniem. Całość sprawia wrażenie nieokrzesanego, wulgarnego – co zasługuje na jedno tylko podsumowanie: i bardzo dobrze, do kurwy nędzy! Świetnie się słucha tej kompilacji, zaś poszczególne części składowe (czyli zamieszczone tutaj wydawnictwa) w zasadzie się od siebie nie różnią – tłuką jednakowo w czerep, aż miło.

Zróbcie sobie przyjemność i poszukajcie nagrań Hypnosia. Tradycyjnie, kompilacji i wznowień nie oceniam, ale w pełni rekomenduję.

Tracklist:

1. Crushed Existence
2. Threshold of Decay
3. Undead
4. Paralyzed by Persecution
5. The Last Remains
6. Operation Clean Sweep
7. The Storms of Dead Worlds
8. Funeral Cross
9. Haunting Death
10. Undead
11. Perpetual Dormancy
12. Mental Terror
13. The Storms
14. Outbreak of Evil (Sodom cover)
15. My Belief (Possessed cover)
16. Haunting Death (Live)

 

Autor

11975 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *