Humangled „Prodromes of a Flatline”

Humangled Prodromes of a FlatlineWydawca: Bakerteam Records

Powiem Wam, że ja to jednak mam pamięć czasem. Włączyłem sobie Humangled. Myślę, skądś ich znam, ale skąd…? Ale słucham, słucham i cały czas po głowie mi chodziło, że brzmią jak jakiś zespół, ale jaki? I nagle – et voile!

Muzyka Humangled kojarzy mi się bowiem z Arghoslent. A nie jest to zespół do którego często biegną moje myśli. I po nitce do kłębka przypomniałem sobie, że raz już porównywałem w recenzji jakiś zespół do Arghoslent. I rzeczywiście – wcześniejszy materiał Humangled. Ale było to kupę czasu temu, chyba z pięć lat… Co się od tego czasu zmieniło? Przyznam, ze niewiele, jeśli chodzi o muzykę tych Włochów. W dalszym ciągu jest to death metal, z fajną produkcją i ciekawymi melodiami. Niemniej jednak nie jest to wcale żaden melodic death metal w powszechnym użyciu tego terminu. Raczej death/thrash metal, ale wolę określać jednak muzykę Humangled jako death metal z wyraźnie zaznaczoną linią melodyczną, hehe. A tak na prawdę – „Prodromes of a Flatline” to całkiem w porządku materiał. Nie wiem, czy muzycy przez bite pół dekady go dopieszczali, jeśli tak – słychać to. Nie jesto to zdecydowanie żadne novum chyba dla nikogo, a po prostu solidny kawał niezłej muzyki. Jeśli Wam powiem, że całość została wyprodukowana przez Dana Swäno to myślę, że powiedziałem już wiele o ogólnej naturze nowej pozycji Humangled. To w zasadzie będzie warunkowało dalsze losy tej płyty. Jedni rzucą się na „Prodromes of a Flatline”, podczas gdy inni stwierdzą że to jakieś gówno o cipskach i planetkach, a nie prawdziwy death metal z krwi i kości, lejąc na to ciepłym i cuchnącym moczem.

Ja, choć siebie plasuję raczej w drugiej grupie maniaków, nie odmawiam tej płycie solidności i jakiegoś tam pierdolnięcia. Serio, jest to dobra rzecz i raz na jakiś czas można sobie Humangled posłuchać. 

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Liberté, Égalité, Brutalité  
2. 4: 03  
3. Men of Straw  
4. Foretasted in Flesh  
5. Intimacy Curse  
6. Untastable Fear  
7. Fragments  
8. Cauterized  
9. Vegan Realm  
10. To Mega Therion (Therion cover)

 

Autor

11989 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *