Humangled Prodromes of a FlatlineWydawca: Bakerteam Records

Powiem Wam, że ja to jednak mam pamięć czasem. Włączyłem sobie Humangled. Myślę, skądś ich znam, ale skąd…? Ale słucham, słucham i cały czas po głowie mi chodziło, że brzmią jak jakiś zespół, ale jaki? I nagle – et voile!

Muzyka Humangled kojarzy mi się bowiem z Arghoslent. A nie jest to zespół do którego często biegną moje myśli. I po nitce do kłębka przypomniałem sobie, że raz już porównywałem w recenzji jakiś zespół do Arghoslent. I rzeczywiście – wcześniejszy materiał Humangled. Ale było to kupę czasu temu, chyba z pięć lat… Co się od tego czasu zmieniło? Przyznam, ze niewiele, jeśli chodzi o muzykę tych Włochów. W dalszym ciągu jest to death metal, z fajną produkcją i ciekawymi melodiami. Niemniej jednak nie jest to wcale żaden melodic death metal w powszechnym użyciu tego terminu. Raczej death/thrash metal, ale wolę określać jednak muzykę Humangled jako death metal z wyraźnie zaznaczoną linią melodyczną, hehe. A tak na prawdę – „Prodromes of a Flatline” to całkiem w porządku materiał. Nie wiem, czy muzycy przez bite pół dekady go dopieszczali, jeśli tak – słychać to. Nie jesto to zdecydowanie żadne novum chyba dla nikogo, a po prostu solidny kawał niezłej muzyki. Jeśli Wam powiem, że całość została wyprodukowana przez Dana Swäno to myślę, że powiedziałem już wiele o ogólnej naturze nowej pozycji Humangled. To w zasadzie będzie warunkowało dalsze losy tej płyty. Jedni rzucą się na „Prodromes of a Flatline”, podczas gdy inni stwierdzą że to jakieś gówno o cipskach i planetkach, a nie prawdziwy death metal z krwi i kości, lejąc na to ciepłym i cuchnącym moczem.

Ja, choć siebie plasuję raczej w drugiej grupie maniaków, nie odmawiam tej płycie solidności i jakiegoś tam pierdolnięcia. Serio, jest to dobra rzecz i raz na jakiś czas można sobie Humangled posłuchać. 

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Liberté, Égalité, Brutalité  
2. 4: 03  
3. Men of Straw  
4. Foretasted in Flesh  
5. Intimacy Curse  
6. Untastable Fear  
7. Fragments  
8. Cauterized  
9. Vegan Realm  
10. To Mega Therion (Therion cover)