Humangled “Fractal”

Wydawca: Abyss Records

I co się kurwa patrzysz?! Nas tu nie ma! – Chciałoby się rzec widząc okładkę Humangled, z której łypie na nas jedno ślepie. Ale że do Franza jeszcze mi trochę brakuje, nie będę szarżował, tylko spokojnie zrecenzuję debiut tych Włochów.

Zwłaszcza, że debiut to całkiem w porządku. Przemyślany nawet i w ogóle dobre wrażenie wywierający ten „Fractal”. Wewnątrz jedenaście kawałków death metalu o dość ciekawej (w większości strukturze kompozycyjnej). Nie jest to ultra brutalne, nie jest ultra melodyjne. Nie rżną całkiem do końca ze Szwecji, ale i nie tak do końca z Ameryki. Pierwsza myśl – Arghoslent. I nie jest to tak do końca nietrafione, bo Włosi w podobny sposób komponują swoje utwory, wplatają różne ciekawe melodie czy zaskakujące riffy. Chwilami brzmią naprawdę podobnie. Ale kiedy indziej ze swoim kombinowaniem idą bardziej w stronę Cannibal Corpse, z tym, że nie jest to takie brutalne jak u nich. A znowuż w innym numerze polecą bardziej pod Edge Of Sanity. Sami przyznacie, że rozstrzał mają chłopaki niezły, ale i nieźle im wychodzi posklecanie tego do kupy. Z tym, że na dłuższą metę nie umiem katować się tym albumem więcej niż dwa razy pod rząd. Nie wiem dlaczego, przejada się po prostu po tych dziewięćdziesięciu minutach i trzeciego razu na klatę już nie biorę.

Humangled to nazwa, która zapewne nie zdetronizuje z panteonu tych największych, ale może być dla nich przyzwoitym supportem. Z tym, że to Włosi, więc mogą im grouppies podbierać, hehe…

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Fruits Of Abdomen
2. From Empty Sockets
3. Infinitesimal
4. Brutalize the Pedophile
5. Liquidfire
6. Cognitive Montrozity
7. Under the Roots
8. Burning from Inside
9. As Individuality Fades
10. Reversed Humans
Autor

12456 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *