Horncrowned „Defanatus (Diabolus Adventus)”

Horncrowned Defanatus (Diabolus Adventus)Wydawca: Ketzer Records

Kurde, rozdartym niczym brzoza (ta od Żeromskiego, nie Kaczyńskiego). Bo z jednej strony takich zespołów jest setki, żaden z nich nie przebije się z tyłów drugiej ligi do pierwszej. A jednak czasem można posłuchać takiego Horncrowned.

Niedawno wypuścili oni swój nowy, czwarty krążek. Trzymają się na nim black metalowego rzemiosła mniej więcej tak mocno jak panowie z Państwowej Komisji Wyborczej trzymali się swoich stołków. Już sam tytuł – „Defanatus (Diaboli Adventus)” jest jakby nieco oklepany. Muzycznie – black metal, do bólu przewidywalny. Każdy dźwięk zagrano setki razy. Mimo to – Kolumbijczycy jakimś cudem iluś tam tych fanów mają. Dla mnie jednak Horncrowned to taka kwintesencja black metalu z Ameryki Południowej, gdzie własna tożsamość w zasadzie sprowadzona jest do niezbędnego minimum, a sam sposób wykonania ociera się czasem wręcz o groteskę. Horncrowned po prostu oparło tutaj się o znane i lubiane płyty Marduk – „Panzer Division Marduk” czy „Heaven Shall Burn When We Are Gathered” to panowie z zespołu pewnie znają na pamięć od każego momentu, wspak i co drugi ton. I fajno, ale problem leży w tym, że ten album przelatuje może i jak zaciężna brygada w corpsepaintach, ale kurwa z kilometr ode mnie – o wichrze armagedonu mogę jedynie pomarzyć, co najwyżej lica me muśnie li tylko lekka bryza nienawiści. Zresztą nie chcę być złośliwym, ale właśnie takimi albumami Ketzer Records utrzymuje mnie w przekonaniu, że ich domeną są zespoły drugiego lub trzeciego sortu, dokładnie jak Horncrowned.

No nic to, Kolumbijczycy pograli, pośpiewali, objebali gałę Szatanowi i nagle się skończyło. Nie pamiętam z tego nic, poza tym że było solidnie i bardzo przewidywalnie zarazem.

Ocena: 6/10

Tracklist:

1. Intro (Opus Satanam)  
2. Extinction’s Apotheosis (Finis Orbis Christiani)  
3. Christ’s Devotees Genocide (Sescenti Sedecim)  
4. Horned Redeemer (Vicarius Filii Diaboli)  
5. Harassment (Inferos Viam)  
6. Har Meggido Νikh (Expuens in Sanguine Agni)  
7. Worship of the Seven-Headed Beast (Caper Nigra Cultum)  
8. Defanatus (Diabolus Adventus)  
9. Charred Shrines (Baptismus Ignis)  
10. Malign & Perverse (Antichristus Rex)  
11. Quenchless Ignition (Missa Concrematio)  
12. Outro (Aevum In Hircum)

 

Autor

12163 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *