Holocausto „War Metal Massacre”

Wydawca: Nuclear War Now! Productions

Brazylijskie Holocausto ma bardzo burzliwą historię, po wydaniu w 1987 roku kultowego dla wielu war metalowców albumu „Campo de Extermínio” coś się – mówiąc kolokwialnie – zjebało. Coraz to kolejne wydawnictwa odstawały gatunkowo i jakościowo do poprzednich nagrań tej grupy. Ze świecą szukać zespołów, które po ponad 30 latach wydają materiał, który brzmi identycznie jak pierwsze demosy.

Podróże w czasie chyba jednak istnieją, bo Brazylijczykom się to udało! Najnowszy epka „War Metal Massacre” pokazuje, jak brzmiały pierwsze wymioty bluźnierczego metalu. Płytka podzielona jest na dwie części. Pierwsza stanowi na nowo nagrane materiały z demo „Massacre” oraz splitu „Warfare Noise I”, które zostały odegrane na nowo perfekcyjnie i brzmią tak samo ja te kilkanaście lat temu. Druga zaś to całkowicie nowe strzały w potylicę. Prawdziwy terror war black metal! Syczące gitary, rzygający wokal oraz perkusja, która gdyby mogła, to zwaliłaby się całym ciężarem na słuchacza. I ten klimat. Gęsty, wojenny, który aż wylewa się wiadrami. Do czego to jest porównywalne, ktoś zapyta. Jeśli słysząc nazwy: Sarcófago, Mutilator i wczesna Sepultura, masz mokro to, czym prędzej zapoznaj się z tym materiałem.

Holocausto powróciło, mam nadzieję, że ich kolejny strzał będzie równie tak bardzo brutalny i ponownie zatrzęsie na scenie. Jeden z tych powrotów, których nie ma co żałować.

Ocena: 9/10

Tracklist:

1985/1986
1.Intro
2.Massacre
3.Destruição Nuclear
4.Escarro Napalm

2015/2016
5.Intro
6.Eu Sou a Guerra
7.Corpo Seco / Mão Morta
8.War Metal Massacre

Autor

198 tekstów dla Chaos Vault

Główny ekspert w dziedzinie szkalowania, lubujący się w czarnym metalu oraz wszelakich ambientach i innych wybrykach natury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *