Holocausto „Diário de Guerra”

Wydawca: Nuclear War Now! Productions

Minęły 32 lata, odkąd ukazało się „Campo de Extermínio”, które zdefiniowało pojęcie, jakim jest „war metal”. Następne albumy jednak odstawały mocno od ich pierwszego dzieciaka i niejako sprawiły, że brazylijskie Holocausto popadło w niepamięć.

Jednak w 2016 powrócili za sprawą wyśmienitej epki, która była powrotem do korzeni, by jeszcze raz po raz prawdopodobnie ostatni, pokazać czym był war metal w końcówce lat 80. Czemu po raz ostatni? A bo encyklopedia kuca mówi, że się chłopy rozwiązały. Jest to w takim razie swoisty gwóźdź do trumny i pożegnanie. Pytanie tylko, czy mamy tutaj do czynienia z piękną laurką dla fanów, czy rzadkim kleksem? Sprawdźmy to!

Diário de Guerra” zostało nagrane w oryginalnym składzie, który dał nam również i pierwszego bachora i nie wiem jakim cudem, ale chłopom udało się uchować klimat i styl, który panował na tym pierwszym długograju. Jest to prawdziwy powrót do przeszłości i swoista kontynuacja tego wiekowego wymiotu. Holocaust? Jest! Uchodźcy/Ostateczne rozwiązanie? Również! A to dopiero początek naszej przygody po globie zalanym wojną. Nostalgia i cyklon B wylewają się tutaj wiadrami. Gitary zasyczały ponownie, wokalista zaraz wyrzyga resztkę wnętrzności, a perkusista przejedzie się buldożerem po strefie gazy.

Nie jest to w żadnym wypadku jakieś rozbudowane naparzanie ani nic odkrywczego, ale kurwa mać stęskniłem się za takim staro szkolnym brazylijskim plugastwem. Takie granie na pewno nie wywołuje już tak wielkiego „łał” co kiedyś, ale mówimy tutaj o prawdziwym dziadku, który stanowił inspirację dla wielu młodych kucy, którzy chcieliby w bestialski black metal.

Album ten jest nadzwyczaj udany, patrząc przez pryzmat historii zespołu i wszystkich przygodach, które przeszli. Pozycja obowiązkowa dla fanów war metalu, a zwłaszcza tego jednego krążka z 87 bądź tych, co zatęsknili za dawną dobrą szkołą brazylijskiego grania.

Ocena: 9/10

Tracklista:

1. Intro

2. Holocausto

3. Refugiados / Solução Final

4. Zona de Conflito (Faixa de Gaza)

5. Guerra Total Apocalipse

6. Símbolos da Discórdia

7. Intro

8. Diário de Guerra

9. Prisioneiro

10. Ocupação Hostil

11. Pelotão da Morte

12. Outro

Autor

205 tekstów dla Chaos Vault

Główny ekspert w dziedzinie szkalowania, lubujący się w czarnym metalu oraz wszelakich ambientach i innych wybrykach natury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *