Hod „Book of the Worm”

Hod Book of the WormWydawca: Arctic Group Music

To już moja trzecia recenzja materiałów Hod, więc część z Was powinna już mieć gdzieś tę nazwę z tyłu głowy. A mianiacy black/death metalu – w sercu.

Book of the Worm” to bowiem wciąż ten sam muzyczny sort – podziemny black/death metal, czerpiący z bogatej klasyki gatunku. Kurwa, zasadniczo to żebym mógł napisać coś o ich drugim albumie, musiał bym użyć tych samych porównań, co przy okazji tamtych materiałów – Hod nie zmienia bowiem czegoś co jest dobre, nie kombinuje ani nie stara się na siłę uczynić swoją muzykę oryginalniejszą. Wciąż mamy do czynienia z echami twórczości Pete’a Helmkampa, Morgana, KK Warsluta i innych muzyków (żeby już nie wymieniać tych samych nazw zespołów, hehe). Agresja przyobleczona w skóry i ćwieki musowo spodoba się czcicielom i oddanym działaczom podziemia. Teraz na przykład słucham czwartego na płycie „Through the Gates (They Come For Me)” i czuję, że to jest właśnie muzyka dla mnie – brudna, zła i dosadna. Przy tym nie powielająca ślepo wzorców, lecz trzymająca się wytartych przez konkretne zespoły ścieżek (choć od porównań się nie ucieknie), co mi pasuje w ich przypadku – pasowało w zasadzie odkąd usłyszałem „Serpent”.

Pech jednak, że kapela ma ciągle pod górkę i po wydaniu debiutu w Hell’s Headbangers Records jakoś nie może sobie znaleźć miejsca w wytwórni z dobrą promocją. Jak ktoś jednak natrafi na „Book of the Worm” to doceni kunszt tego black / death metalu.

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. When the Ghouls Feed
2. Den of Wolves
3. I Am Destroyer
4. Through the Gates (They Come for Me)
5. Death Whores
6. Under Tyranny’s Hammer
7. Where Are the Demons
8. Beneath the Mountains of the Scorpion
Autor

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *