Hirax „El Rostro de la Muerte”

Wydawca: Selfmadegod Records

Co trzeba zrobić, jeśli macie ochotę na solidną dawkę najwyższej jakości thrash metalu, a niekoniecznie chcecie słuchać mainstreamowych kapel, a z drugiej strony nie po drodze Wam z n-tą młodą kapelą spod znaku retro? Włączcie Hirax!

Okazja ku temu jest, bo niedawno ukazał się w Europie, nakładem naszej rodzimej Selfmadegod Records, nowy krążek tej amerykańskiej grupy. Zapoznałem się już z kilkoma recenzjami „El Rostro de la Muerte” i wszędzie można przeczytać co następuje: fajnie, że Hirax nagrał nowy album i w ogóle, fajnie, że grają pod Slayer, Exodus czy Dark Angel, no ogólnie mało to oryginalne i na więcej niż ocenę dobrą Katon i kamraci nie zasługują. Kurwa, ja się w takim razie pytam, jaką Hirax musiałby nagrać płytę, żeby dostać max punktów? Bo niby czemu brakuje temu krążkowi? Ostre i szybkie riffy – są. Zawrotne tempa – są. Fenomenalny wokal – jest. Szczera, niekłamana energia skumulowana w czternastu (no, dwunastu, bo mamy tu dwa przerywniki) utworach – jest, kurwa, jest! Dlatego też czasem nie dziwię się, że niektórzy nie uważają webzine’ów za pełnowartościowe media, skoro większość recenzentów krytykuje dla samego krytykowania, nieważne jak dobra była by płyta, którą właśnie opisują. Jakby chcieli udowodnić takiemu Hirax, że (posługując się cytatem z „Psów”), „…wy wyżej wała nie podskoczycie”. Ja włączam ich płytę i łeb mi urywa przy samej dupie, nogi same się rwą do wybijanie rytmu, nie wytrzymując ani sekundy w miejscu, gęba się cieszy, a ramonezka wtapia się w ciało. Bo prawda jest taka, że większość ostatnich płyt tak zwanych „dużych nazw” zostaje w tyle za czwartym krążkiem Hirax. Dlatego po pół punktu odejmę im jedynie za nie potrzebne przerywniki, bo reszta naprawdę rozpierdala.

Ostatnie słowo właściwie zawarło całą kwintesencję „El Rostro de la Muerte”, więc nie będę tu już dłużej nudził. Hirax rządzi!

Ocena: 9/10

Tracklist:

1. Baptized By Fire
2. Flesh and Blood
3. Eradicate Mankind
4. Chaos and Brutality
5. El Rostro de la Muerte (The Face of Death)
6. Blind Faith
7. Horrified
8. Battle of the North
9. The Laws of Temptation
10. Death Militia
11. Broken Neck
12. Violent Assault
13. Cuando Cae la Oscuridad (When Darkness Falls)
14. Satan’s Fall
Autor

12145 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *