Hic Iacet „The Cosmic Trance into the Void”

Hic Iacet The Cosmic Trance into the VoidWydawca: Iron Bonehead Productions

Bardzo dużo debiutów wpada ostatnio w moje łapy. Kolejna nowa ekipa pochodzi ze słonecznej Hiszpanii i nazywa się Hic Iacet.

Początkiem roku Iron Bonehead wydał ich debiutancki krążek „The Cosmic Trance into the Void” na czarnym placku, ale jak dopiero teraz dopadłem się do tych dźwięków. Pierwsze skojarzenia: zimno, brudno, pleśń, zgnilizna, odór truchła. Same przyjemności hehe. Śmierdzi mi to też starym dobrym Beherit, więc kiepsko nie jest. Do zabrania się za dźwięki Hiszpanów zostałem zachęcony przez fajną okładkę, która poniekąd oddaje to, co znajduje się na płycie. Mamy tu, bowiem sporo odniesień od klimatów dalekowschodnich. I bardzo dobrze, bo robi to fajny nastrój. Wiele kapel eksperymentowało z takimi motywami i przeważnie chujni nie było, więc dobrze, że Hiszpanie na debiucie poszli w tą stronę. Mnie taka muzyka pasuje. Ich wersja mieszanki black, death i doom metalu robi mi bardzo dobrze. Myślę, że mogę „The Cosmic Trance into the Void” polecić każdemu, komu pasuje Beherit marynowany w indyjskim curry. Mój jedyny zarzut, co do tej płyty to czas jej trwania. Bardzo szybko mija mi te 38 minut muzyki. Dobrze, że są kapele z Hiszpanii, które grają naprawdę konkretną muzykę. Sporo shitu dociera do mnie z kraju tego, ale Hic Iacet nie zalicza się do tego gównianego grona.

Hic Iacet mi się bardzo podoba i będę śledził losy tej kapeli, jak się tylko coś nowego pojawi to na pewno się z Wami podzielę tą wesołą nowiną.

Ocena: 8/10

Tracklist:

Side A
1. The Cosmic Trance into the Void  
2. Infinite Consciousness  
3. Death in the Abyss of Meditation  
Side B
4. Into the Bowels of the Absolute  
5. Maharkala  
6. The Catacombs of the Mandala

 

Autor

814 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *