HI-GH “Till Death and After”

HI-GH  Till Death and AfterWydawca: Metal On Metal Records

O, to jest kolejny bardzo dobry krążek w tej wytwórni! Wcześniej w ogóle mi nie znany zespół HI-GH od jakiegoś czasu kręci się systematycznie w moim odtwarzaczu.

A czym Włosi zaskarbili sobie moją sympatię? A wysokooktanowym speed metalem, dokładnie takim jaki lubię. Prosty, wpadający w ucho, mocny i agresywny i trzymający się klasycznych wzorców. „Till Death and After” równocześnie brzmi nieźle – osoby bardziej wrażliwe na dobre brzmienie nie będą kręciły nosem. HI-GH sypie riffami jak z rękawa, raz Violent Force, kiedy indziej Agent Steel, kiedy indziej Liege Lord czy Exciter – jest w czym wybierać. Lekcja odrobiona, sporo płyt przesłuchanych, inspiracje zaczerpnięte – wszystko skomponowane tak, że speed metal maniaka ta muzyka chwyci jeśli nie za serce, to przynajmniej za jaja. Zwłaszcza w takim „Devil’s Fire”, gdzie słychać jeszcze sporo punka – co zresztą kojarzy mi się z ich pobratymcami z Children of Technology (nawet mam podejrzenia, czy przypadkiem nie ma tu gościnnego udziału osoby spoza zespołu, może nawet gardłowego wspomnianej kapeli). Dlatego nie widzę innej opcji jak nie polecić „Till Death and After” tym, którzy przepadają za speed metalową napieprzanką – myślę, że będzie dla Was w pełni satysfakcjonującym krążkiem.

Swoją drogą to już któraś z kolei dobra włoska kapela speed metalowa. W Polsce jakoś się nie garną do takiego grania. A szkoda.

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. We Are the End of All
2. Till Death and After
3. The Russian Border
4. Sex Machine
5. Drug Your Destiny
6. Devil’s Fire
7. Born Under Evil Defence
8. Your Bloody Face
9. White Car Fever
10. Deal of Death
11. Forged in Hell
12. German Metal Attack (Hastighed cover)

 

Autor

12483 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *