Heretic “Praising Satan – 15 Years Of Ultimate Satanic Sleaze”

Wydawca: Soulseller Records

 

Heretyków na metalowym poletku od zajebania i jeszcze trochę, ale weź tu człowieku oceń, który ten najprawdziwszy? Dziś pod lupę, niczym robaka na słoneczku, bierzemy Heretic z Holandii.

 

Logo zerżnęli od Beherit, zastanawiałem się więc, czym mnie tulipany zaskoczą. Trochę wstyd, bo kapela wypuściła właśnie rzeczone „Praising Satan” na swoje piętnastolecie, a ja ich dopiero teraz zapoznałem. A na płytce, o której mowa, znajdujemy trzynaście utworów wyrżniętych z obu singli kapeli, jednego niewydanego singla, splitu z Bestial Summoning, no i dwa kawałki nagrane specjalnie na tą okazję. Patrząc na zdjęcie w oczy rzucił mi się fryz Thomasa Goat’a a’la chłopaki z Misfits. I nie było to zgubne, bo Heretic gra nam black metal na punk’n’rollową nutę. Czyli skocznie, prosto, może nawet infantylnie. Ale co najważniejsze – wchodzi jak skurwysyn. Typowa muza pod piwko, jeśli macie szczęście i znacie jakiegoś barmana, zawsze możecie poprosić go, by puścił „Praising Satan” w Waszej ulubionej knajpie, wówczas będzie jeszcze bardziej ulubiona, hehe. Dudniący bas, perkusja wybijająca proste rytmy, równie prosta linia melodyczna – tak, sporo tu Venom (taki „Tyrants Of Evil” brzmi niemal jak cover) czy Hellhammer – nazw oczywistych przy takim graniu. No i przytoczonego już przeze mnie Misfits. Hereitc miesza to wszystko z koźlą spermą i żelem do włosów, wypuszczając całkiem zgrabne kawałki. W sumie fajnie, że ich poznałem, bo czasem ze mnie taki właśnie metalowy troglodyta, któremu wystarcza miarowe stukanie w bęben i brzdękanie basem, bym był szczęśliwy jak świnia w błotku.

 

Mi się podoba ten Heretic, bo ogólnie heretyków lubię, chyba, że bluźnią przeciw wierze metalowej, wtedy – na stos! A tak, to niech zakładają zespoły i chwalą Szatana. Na zdrowie jemu, sobie i mnie.

 

Ocena: 7,5/10

Tracklist:

1. Blood And Blasphemy
2. Horns Of Hell
3. I Bring Chaos
4. Unholy Rites
5. Knights Of Baphomet
6. Black Spell
7. Thunderbelial
8. We Will Destroy
9. Angeldestruction
10. Pure Goat Glorification
11. Hellfire Satanist
12. Tyrants Of Evil
13. Black Metal Overlords


Autor

12271 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *