Hellsodomy “Chaostorm”

hellsodomy-chaostormWydawca: Go Fuck Yourself Productions

Hm. Co ostatnio włączę z Turcji to naprawdę dobre. Zwłaszcza, gdy człowiek nawet nie wie, skąd jest dana kapela.

A że o Hellsodomy wcześniej nie słyszałem to też nie dziwota. Kapela istnieje od pięciu lat, zaś „Chaostorm” to ich debiut. Ale przyznam – bardzo dobry debiut, zwłaszcza jeśli ktoś nie jest wymagającym słuchaczem – w tym sensie, że jeśli brak oryginalności nadrabia się grande cojones. U Hellsodomy tak jest. To absolutnie nie jest nic, czego byście nie słyszeli – potężnie brzmiący, wkurwiony thrash / death metal. Czasem sunący jak Bolt Thrower, kiedy indziej napierdalający w stylu Slayer / Possessed, tu i tam z black metalowym posmakiem. Jeśli miałbym znaleźć jakiś odpowiednik na naszym gruncie – porównałbym ich do Hell-Born, zaś z zagranicy do Crucifyre. Czuć u nich to samo diabelstwo, tą samą prostotę, a zarazem dosadność przekazu, nieważne czy akurat leci otwierający płytę „Sinister Force” czy „Mazochistic Molestation” czy zamykający całość „Coven of Abomination” – każdy z nich literalnie kopie dupę stuprocentowo metalowym łomotem. Szybkie, agresywne granie, ostre riffy, sporo wykrzykiwanych zespołowo refrenów – tak naprawdę to cały „Chaostorm” to koncertowy hicior. Trudno nawet tu wyróżnić jakiś numer, który wybijałby się ponad resztę – cholernie równa płyta.

Pewnie część z Was powie, że nota zawyżona, ale co tam. Jak mnie walnęli, a potem jeszcze drugi raz na odlew to przez chwilę szukałem dowodu, żeby sprawdzić swoje nazwisko i imię. Polecam piekielnie.

Ocena: 9/10

Tracklist:

1. Sinister Force  
2. Drop Dead Ritual  
3. Keepers and Sinners of the Grave  
4. Total Disgust  
5. Antiscene 666  
6. Mazochistic Molestation  
7. Menstruation Blood on the Pentagram  
8. Coven of Abomination

Autor

12483 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *