Hellbastard “The Need to Kill”

Wydawca: Selfmadegod Records

Dziwna sprawa, bo Hellbastard wydali równocześnie epkę oraz album długogrający. Dla mnie to trochę mało marketingowe podejście. No ale ja się nie znam. Nie znam się, ale i nie narzekam.

A nie narzekam, bo Hellbastard na „The Need To Kill” pokazali klasę. Naprawdę. O ile epka, była albumem dobrym, ale trochę niespójnym, tak piąty album w dyskografii Brytyjczyków prezentuje się pod tym względem już lepiej. Oczywiście i na tym krążku muzyka jest dość zróżnicowana. Zaczyna się od wolnego thrash’owego numeru z szeptanym wokalem, ale już niedługo po nim mamy „Anthropological Angst I”, który ma więcej wspólnego ze skocznym stonerem niż z thrash’owym łomotem. Ale potem już wszystko wraca na mocniejsze tory i Hellbastard serwują nam mocny i energetyczny thrash/crossover. No i słychać, że po części czerpie się tutaj z twórczości Zabójcy, zaś z drugiej strony muzyka Brytoli kojarzyć się może z zespołami pokroju D.R.I. na przykład. Jednak brzmi to spójnie, na pewno bardziej spójnie niż wcześniejszy krążek. Mam nieodparte wrażenie, że Helbastard stawia na spontan w swojej muzyce, zaś oryginalność im lata koło tyłka. Co mnie cieszy w gruncie rzeczy, bo ja w takiej muzyce raczej nie szukam nowinek i oryginalności. „The Need To Kill” zawiera również ponownie nagrane kawałki zespołu, w tych z kolei dużą rolę odgrywają wyraźne wpływy innego zespołu z Wysp Brytyjskich – Bolt Thrower, bowiem sporo tu masywnego riffowania i charakterystycznych zagrywek. No ogólnie dobrze słucha się tego krążka, bo niespełna pięćdziesiąt minut muzyki zawartej na tym krążku nie zanudzi. Ba, po Hellbastard w ogóle nie słychać, że panowie za niedługo będą potencjalnymi ofiarami kryzysu wieku średniego.

No i jak widać od przybytku głowa nie boli. Tym razem się sprawdziło. Oby Hellbastard utrzymali zwyżkową formę. Bo ta muzyka nie ma prawa się nie podobać. Moim skromnym zdaniem oczywiście.

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Cheyne Stoking
2. Going Postal
3. Anthropological Angst I
4. Stop Your Whining
5. Anthropological Angest II
6. Murder Workshop
7. Stressed
8. Fir Bolg, Bow to Slough Feg
9. My Best Friend Misanthropy
10. Business Pig Hole
11. Justly Executed (re-recording)
12. The Pylons (re-recording)
13. Afrikkan Beggar (re-recording)
14. They Brought Death (re-recording)
15. Heading for Internal Darkness (re-recording)
16. Death Camp (re-recording)
Autor

12275 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *