Hell United „Aura Damage”

Wydawca: Hellthrasher Productions

Czekać było warto, czekanie popłaca. Kolejny długogrający wyziew z piekła komanda atakującego pod sztandarem Hell United dotarł właśnie do redakcji Chaos Valut!

Promo najnowszego materiału zatytułowanego „Aura Damage” jak już zagościło w moim odtwarzaczu tak przez parę dobrych dni katowało uszy moje i moich sąsiadów (obawiam się, że tylko ja czerpałem z tych dźwięków przyjemność, hehe). Ale może od początku. Pierwsze wrażenie doskonałe. Piekielny cios otrzymuje w momencie naciśnięcia przycisku „play”. Potężny, brutalny czarny jak smoła Death Metal zalewa pokój a ja pławie się w tej mazi i cieszę się każdym dźwiękiem, każdym riffem, każdym pierdolnięciem w perkusję. Niewiarygodnie wściekły to materiał i bezkompromisowy. Myślę, że można porównać te dźwięki do Azarath z takiego choćby „Diabolic Impious Evil”. Najnowszy krążek ekipy z Tarnowa niesie podobny ładunek agresji, przemocy i diabła. Mam wrażenie, że ten materiał to już mniej Black/Death a bardziej czysty satanistyczny Death Metal. Nawet w numerach wolniejszych: „Totality of I” i „Hinterland” tej niewiarygodnej agresji nie brakuje. Wybornie mi się słucha tej płyty i to nawet nie przez sentyment do tej kapeli, ale zwyczajne, dlatego że jest to materiał świetny. Może nie wybitny, może nie przełomowy, ale na pewno na bardzo wysokim poziomie.

Nie pozostaje mi nic innego jak ponownie odpalić „Aura Damage” i czekać na koncert, na którym będę mógł ponakurwiać pod sceną w takt tych utworów.

Ocena 9/10

Tracklist:

1. Red Limitations  
 
2. Apostle of Plague  
 
3. Deathlike Cold  
 
4. Let Sleeping Dogs Lie  
 
5. Aura Damage  
 
6. Hinterland  
 
7. Maelstorm’s Gravity  
 
8. In Odore Sanctitatis  
 
9. Totality of I

Autor

849 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *