Heimdalls Wacht “Ut de graute olle Tied – Deel Twee (Land der Nebel)”

Heimdalls Wacht Ut de graute olle Tied - Deel Twee (Land der Nebel)Wydawca: Black Skull Records

Przyznam się, że w życiu nie słyszałem o tym zespole i po odsłuchu płyty „Ut de graute olle Tied – Deel Twee (Land der Nebel)” uważam, że wiele mnie nie minęło. Ale straciłem dobre kilka godzin, żeby się o tym przekonać.

Kapela nazywa się Heimdalls Wacht i pewnie już część z Was domyśla się, że dostaniemy tu black metal. Ano. Ale ten pagan black metal jest jakiś taki bez życia, kiepskiej jakości, kojarzący się z trzaskającą pod butem gałązką niźli potężnym u dumnym dębem. O ile pierwszy otwierający całość numer jeszcze jakoś tam się broni byciem typowym black metalowym numerem, to jak wchodzą nam tu czyste wokale to krew człowieka zalewa – czuję podskórnie, że panowie strasznie chcieliby dorównać Primordial, ale niestety – nie ta liga. Mogą co najwyżej pozbierać pozostałości po fanach Irlandczyków, a co dopiero stawać w szranki z samym zespołem. Chwilami te czyste śpiewy kojarzą mi się z Ralfem Scheppersem z Primal Fear, sami więc rozumiecie, że pasują one do pagan/black metalu jak Luxtorpeda na Nuclear War Now! Fest. W ogóle pomimo długiego stażu zespół jakby nie do końca mógł się zdecydować, którą drogą chciałby podążać – czy bawić się w surowy black, czy raczej żeglować ku pogańsko – wikińskim wpływom, czy może gdzieś tam wplatać heavy i thrash? No, bo są i takie wtręty, jak cytat z „Orion” w którymś tam numerze. To wszystko powoduje, że las ten jest takim typowym lasem, jaki moglibyśmy spotkać po naszej stronie granicy – mnóstwo śmiecia, syfu, pijaczków, a zero majestatu czy innych takich. Do tego ten krążek trwa godzinę. I uwierzcie mi – bardzo trudno przez nią przebrnąć. Ja to zrobiłem dla Was kilkukrotnie i więcej nie zamierzam.

Oj, ciężki ten album do przetrawienia naraz – więc ja go dla Was przetrawiłem i uprzejmie ostrzegam: obcując z najnowszym dziełem Heimdalls Wacht stracicie swój cenny czas.

Ocena: 3/10

Tracklist:

1. Indiculus Paganiarum
2. Die fallenden Blätter der Irminsul  
3. Conspiratio Barbarica  
4. Auf roter Erde erblüht… (Ursprung Teil I)  
5. Schwarzmondritual  
6. (Leben) Im Zeichen der Todesrune  
7. Seelenstaub  
8. Des Wolfes zottiges Fell

 

Autor

12489 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *