Heaving Earth „Diabolic Prophecies”

Wydawca Redrum666 Records

Rzut wprawionego oka na okładkę i już mniej więcej wiadomo, czego należy się spodziewać po debiucie Heaving Earth, nieprawdaż?

Bo okładka „Diabolic Prophecies” utrzymana jest w klimacie Dana Seagrave’a. A skoro tak, to raczej oczywistym jest, że należy spodziewać się death metalu. I tak jest w rzeczywistości. Heaving Earth to kapela członków Brutally Deceased, jednak ten death metal różni się od tamtego death metalu. Tamten był szwedzki, ten natomiast jest amerykański. Proste, nie? Dokładnie, bo Heaving Earth opiera swoją twórczość o Immolation (ich chyba najbardziej tutaj słychać, zwłaszcza w „Beyond The Void”), Incantation, Morbid Angel – death metal na „Diabolic Prophecies” jest więc gęsty i kurewsko ciężki, szafujący tempem od walcowatych, zwłaszcza w tych dłuższych kawałkach, do szybszych, z bardziej połamaną strukturą. Jednym słowem – bardzo dobry naśladowca twórczości tych najlepszych. Tak, powiedziałem naśladowca, i co? Słuchając tej muzyki ma się bowiem wrażenie, że jest ona często dość dosłowną interpretacją tego co Trey czy Ross mieli na myśli. I dobrze, słucha się tego bardzo przyjemnie, zwłaszcza przy dużej głośności, wówczas pięknie nam dudnią niskie dźwięki. I tak ma być.

Niezłe, zaprawdę niezłe to granie. Dla miłośników porządnego amerykańskiego rozpierdolu w zasadzie jest to krążek wymarzony.

Ocena: 7,5/10

I recenzja po angielsku na Old Death Metal Webzine.

Tracklist:

1. Serpents Domination
2. Beyond The Void
3. The Seething Fragments
4. Atavistic Revelations
5. The Shrine Of Desolation
6. Humanity Exiled
7. Disciples Of Obscurity
8. Hideous Idolatry Violation
Autor

11769 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *