Gyötrelem „Üresség”

Wydawca: Putrid Cult

Najnowszy album węgierskiego Gyötrelem – „Üresség” ma jedną z najładniejszych okładek na świecie i nawet nie próbujcie się kłócić hehe.

Pomijając już tego pięknego latającego predatora, poprzednie nagrania tego one man bandu były stosunkowo inne. Panował tam mocno wisielczy, depresyjny klimat, którym mógłby poszczycić się niejeden zespół z gatunku DSBM. Wszystko było tam o wiele surowsze oraz przygnębiające. Jak jest teraz? Morgul w notce promującej wydawnictwo wspominał, że tym razem muzycznie przywodzi na myśl dokonania Peste Noire i Forgotten Woods. Po części jest to prawda, ale muzycznych inspiracji Pestkami to ja niestety nie odnalazłem, natomiast klimat tej drugiej hordy jest tutaj wyczuwalny z kilometra, ale uwaga został on wymieszany z innym lasem, a mianowicie z Woods of Infinity. I tak i tutaj zapuka do nas nienawiść i smutek, jednak poprzedzone to będzie tańcem na kwasie nago w środku lasu. Dla niektórych może być to miks nie do przełknięcia jednak nie jest to coś, co można usłyszeć na co dzień. Cała ta „psychodela” zachowała odpowiedni umiar i idealnie współgra z resztą instrumentów tworząc jeden spójny projekt.

Fani ciekawych eksperymentów muzycznych poczują się jak w domu, jak i ci, co szukają niecodziennej podróży w głąb nicości poprzedzonej przegniłą wizją postrzegania otaczającego nas świata.

Ocena: 7,5/10

Tracklista:

1 Elmulas

2 Keseruseg

3 Uresseg

4 Nyomorusag

5 Melyseg

6 Celtalansag

7 Utazas

8 Sotetseg

Autor

218 tekstów dla Chaos Vault

Główny ekspert w dziedzinie szkalowania, lubujący się w czarnym metalu oraz wszelakich ambientach i innych wybrykach natury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *