Grimlord „Dolce Vita Sath-anas”

Tych panów już znamy. Ich ostatnia płytką, jaką słyszałem wywarła na mnie nienajgorsze wrażenie. Teraz Grimlord wysmażył nam drugi album o dziwnym tytule „Dolce Vita Sath – an as”.

Znam kilka osób, które Wrocławian wręcz nie trawią. Przyznaję, pewne posunięcia, jak wypuszczanie kubków ze swym logo, uważam za niepotrzebne, bo do statusu Manowar panom jeszcze ciutkę brakuje. Nie znaczy to jednak, że mam z góry skreślać ich muzykę. Przesłuchałem więc „Dolce Vita Sath – an as” kilkakrotnie, nadszedł więc czas, by przelać swoje wnioski na klawiaturę. Zacznę od tego, co od razu rzuca się słuchaczowi w uszy – wokal Bartha. Nie chcę być złośliwy, ale na miejscu chłopaków poszukałbym nowego wokalisty, zaś dotychczasowemu dałbym dożywotni sądowy zakaz zbliżania się do mikrofonu na odległość mniejszą niż dziesięć metrów. Niestety, kiepskie linie melodyczne i fatalna dykcja (dlaczego ja tego nie słyszałem na „Beast We Are Kemping Under Cover”?) powodują, że wokal jest najsłabszym punktem krążka. Nie wiem, czy zespół jest tego świadom, ale niemniej jednak na nasze szczęście sześć na dziewięć utworów to kawałki instrumentalne. I te w mojej opinii radzą sobie już całkiem dobrze – heavy metal z drobnym nachyleniem w stronę stylistyki power (chwilami zespół gra bardzo melodyjnie, korzysta z parapetu). Niektóre wirtuozerskie popisy wypadają naprawdę przednio, jednak mimo wszystkich pozytywów –heavy metal bez wokali jest jak James Bond bez wypasionych gadżetów. Odczuwam więc niedosyt, bo mogło być tak fajnie. Do tego dochodzi jeszcze kiepska okładka i niewytłumaczalny dla mnie na niej znaczek „+15”, co chyba oznacza ograniczenie wiekowe – dziwne…

Chaos Vault objął patronatem wydanie krążka Grimlord, ale tylko z tego powodu nie zamierzamy Wam mydlić oczu i mówić, że cała płyta jest cacy a Iron Maiden niech się schowa. Szczerze mówiąc, jestem rozczarowany.

Ocena: 5/10

Tracklist:

1. Dolce Vita Sath-anas
2. When The Heads Are Going Down
3. Oh! My King
4. Shade Of Wrath Angels
5. Ground Zero
6. Dissolution Of Eternity
7. Ancient Land Of Ys
8. Avericious Scavenger / Panth Of Lash
9. Lamentation Sword
Autor

10497 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *