Grey Waters „Below the ever setting sun”

Wydawca: Eisenwald

I gdzie ta słynna piękna, polska, złota jesień ja się pytam? Jakaś taka szara jest…

Podobno żeby muzyka Grey Waters trafiła do słuchacza, owy słuchacz musi być w odpowiednim nastroju. Tylko w jakim? Słuchając muzy z gatunku rocka depresyjnego, bo o takim mówię, przy dobrym nastroju powinnam się nastroić na skok z balkonu, a przy jesiennym dołku powinnam mieć ochotę strzelić sobie w łeb. Czy coś w ten deseń. Tak, wiem, przejaskrawiam, ale słuchałam tego materiału w kilku różnych okolicznościach przyrody i generalnie nie nastroiła mnie kompletnie do niczego. I w żadną stronę. Płynie sobie ta muzyka gdzieś tam głośnikach, wolnie czy mimowolnie się jej słucha, od czasu do czasu bujnie rytmicznie girą i to wszystko.

Jako płyta rockowa, jest to krążek poprawny, zagrany czysto i bez kłujących w uszy fałszów i rozjazdów. Teksty są banalne, wyrażające ból, cierpienie i tęsknotę tekściarza. Niewątpliwym plusem są momentami pojawiające się naprawdę fajne rozwiązania perkusyjne- świetne bicia i kombinacje rytmiczne. To one właśnie sprawiają, że człowiek się czasem buja. Partie instrumentalne po raz kolejny wygrywają z partiami śpiewanymi. Krążek ten zabija potwornie nudny i monotonny wokal, zarówno w kwestii barwy jak i linii melodycznych opierających się zasadniczo na trzech dźwiękach.

Grey Waters to kolejny zespół, który udowadnia, że niestety same umiejętności gry na instrumentach i składania ich w utwór nie są wystarczające żeby stworzyć płytę, która zatrzyma słuchacza na dłużej niż jedno, góra dwa odsłuchania. Brakuje jakiejś charyzmy, jaja, pomysłu na siebie i swoją muzykę. Co potwierdza fakt, że chłopaki szukają swojego „ja” błądząc zakamarkami ciemnej muzyki już od jakiegoś czasu. Może kiedyś się odnajdą. W końcu to dopiero pierwsza epka Grey Waters.

Ocena: 6,75/10

Tracklist:

01. Prelude
02. Say Goodbye
03. Below the Ever Setting Sun
04. The Truth in Your Eyes
05. Broken
Autor

34 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *