Graveyard “The Altar of Sculpted Skulls”

Wydawca: Pulverised Records

Przy okazji mojej ostatniej recenzji materiału Graveyard napisałem, iż nie przepuszczam, by zagościli oni na dłużej w pamięci przeciętnego maniaka metalu. Cóż, Hiszpanie robią co mogą, by pokazać mi, że się myliłem.

The Altar Of Sculpted Skulls” na przykład. Ich najnowsza Epka przyniosła mi moc uciechy, dzięki swojemu mrocznemu robaczywemu death metalowi. Włączam krążek i dostaję w ryj kurewsko dobrze brzmiącym deciorem. Tym samym Graveyard zadało kłam nieprawdzie, że oldschoolowy death metal ma brzmieć kiepsko. Muzyka na tej EPce dosłownie zgniata Wam jaja w imadle (lub piersi, jeśliście kobiety), a w mojej opinii jest to po równi zasługa właśnie soundu jak i muzyki, ociekającej posoką i płynami ustrojowymi. A co tu słychać? Dużo Szwecji w tej Hiszpanii, trochę Holandii i odrobina USA, czyli odpowiednio Grave i Unleashed, Asphyx czy Autopsy – ze wszystkiego czerpią po trochu, ucierając w makutrze wraz ze starymi kośćmi i robactwem. Naprawdę, pysznie się tego słucha, gęba szczerzy się w krzywym uśmiechu, a spomiędzy szpar i braków w uzębieniu wysypują się grudki cmentarnej ziemi. O ile czasem można już mieć dość słuchania w kółko coraz to nowszych młodych oldskulowych kapel, które nawet nie silą się by wyjść poza przeciętność, tak Graveyard przywraca człowiekowi chęć na obcowanie z kultem prawdziwego metalu śmierci.

Hiszpanie po raz kolejny nie zawiedli moich oczekiwań. Chciałem śmierci – śmierć nadeszła. Teraz oczekuję na kolejne jej przyjście wraz z dźwiękami Graveyard.

Ocena: 9/10

To samo, ale po angielsku na Old Death Metal Webzine możecie przeczytać tutaj.

Tracklist:

1. The Altar of Sculpted Skulls
2. An Epitaph Written in Blood
3. Deathcrowned
4. Cult of the Shadows
5. Ritual (Re-recorded)
6. Howl of the Black Death (Re-recorded)
Autor

12268 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *