Graveyard Dirt „For Grace Or Damnation”

Wydawca: Ashen Productions

Dziś dla odmiany nie będę chwalił żadnego zespołu obracającego się w death metalowych klimatach. Dziś powędrujemy w ciut inną stronę. Będzie ciężej i wolniej.

Zgadliście. Dziś zajmę się doom metalowym Graveyard Dirt. Kiedy to piszę, słońce już powoli chyli się za horyzont. Idealna pora na słuchanie takiego krążka jak „For Grace Of Damnation”. Za oknem szarówka, a w głośnikach powolne i melancholijne dźwięki debiutanckiego krążka. Generalnie jest to granie mocno osadzone w klimatach My Dying Bride. Skojarzenia wynikają głównie z wokaliz, jakimi operuje Paul Leyden, ale i z uwagi na samą muzykę i melancholijny klimat, jaki jest dziełem Graveyard Dirt. Słuchacz czuje się, jakby przez godzinę brodził po szyję w zimnej rzece czy innym strumieniu, bo w tej muzyce przy sprzyjających okolicznościach można się po prostu zanurzyć tak jak w „As The Flowers Withers” na przykład. Sprzyja ku temu też czas trwania poszczególnych kawałków, który nie schodzi w zasadzie poniżej siedmiu minut. Widać zatem, że Graveyard Dirt pielęgnuje spuściznę Brytyjczyków pod każdym względem. Czasem znajdą się jakieś urozmaicenia, jak w „Enslaved By Grief” – zajebista, przesiąknięta smutkiem solówka naprawdę robi wrażenie i stanowi niezłą odskocznię dla odgrywanych z namaszczeniem riffów, lejących się jeden za drugim. Ten krążek wydaje się nie mieć końca, ale akurat w tym przypadku liczone jest to na plus.

Cały krążek generalnie wart jest poznania, zwłaszcza przez tych, którzy lubią się zrelaksować przy bardziej melancholijnych dźwiękach. Bardzo dobra płyta.

Ocena: 8,5/10

Tracklist:

1. By Wind And Time
2. Daylights Wrath
3. These Hands Defiled
4. Enslaved By Grief
5. The Search For Solitude
6. Silence Awakes
7. Solace
8. A New Day Fire
Autor

12149 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *