Gravewürm “Blood of the Pentagram”

Wydawca: Hells Headbangers Records

Uch…! Zaśmierdziało piekłem już od samej okładki. Niby nic wyszukanego, oklepane jak członek gimnazjalisty, ale jednak czuć w tym metal i oddanie!

Z kolejnym wydanictwem zawitał Gravewürm. Amerykanie mają w dyskografii tyle stuffu, że spokojnie obdzieliłby nim parę załóg. Szczęśliwie ilość w przypadku „Blood of the Pentagram” przechodzi w jakość. Znakiem rozpoznawczym Gravewürm, poza oparami siarki, jest charakterystyczny miks death, doom i black metalu. Chwilami jest to coś podchodzące pod zwolniony Hellhammer, chwilami pod Sarcófago na przykład. Czy inny wczesny Samael. A to nie koniec, bo ta muzyka ma tyle źródeł ile kapela pozycji w dyskografii, a każde z nich i tak ma mocne umocnowanie w samym piekle, hehe. Wokal Zyklona brzmi jakby był totalnie przepitym gościem z rakiem krtani na dokładkę. Muzyka bynajmniej nie przechodząca w szybkość, prostota i toporność riffów powodują, że takiemu muzycznemu niedorozwojowi jak ja formuje się na twarzy krzywy uśmiech. „Blood of the Pentagram” jest płytą spójną i konkretną, ale tak prostą, że nie sposób pisać o niej dłuższych rozprawek. Analogicznie jak Gravewürm nie sili się na żadne łamańce, oni po prostu chcą czcić pradawny metal i wychodzi im to zaiste przednio. Szukajcie!

Zabrzmi to głupio, jakbym nie miał w tym temacie nic do powoedzienia, ale kto ma polubić tę płytę, ten ją polubi. Gravewürm nie jest zespołem dla każdego chłopca z kostką na plecach i pentagramem na rzemyku. A mimo wszystko mają wiele do powiedzenia, choć w oszczędnej formie.

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Goat Command
2. Grave
3. Deeper Dungeons
4. Blood Of The Pentagram
5. Necromance
6. Brought Before The Altar
7. Infernal Devilry
8. Lycanthropic
9. Hordes Of Hell
10. Two Coins For Charon
11. In Praise Of Evil
12. The Sign Of A Dark Destiny
Autor

12478 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *