Graves / Grave of God “Concilium”

Wydawca: Putrid Cult

Portugalia nie jest ostatnio zbyt nośnym tematem, jeśli rozbija się o black metal. Graves oraz Grave of God w splicie zatytułowanym „Concilium” chcieli chyba przypomnieć, że w dalszym ciągu znajdzie się u nich dobre hordy pałające się czarną sztuką. Niestety w pewnym momencie coś chyba nie pykło…

Płytę otwiera Graves, które nie tak dawno temu miało swoje pięć minut przy wydaniu bardzo dobrego długograja. Nie spoczywając na laurach, machnęli split z kolegą wyżej. W dalszym ciągu jest to strasznie chamskie surowe garażowe granie plus nieoczekiwanie ze spierdolonym dźwiękiem gitar. I słowo „spierdolony” nie jest tutaj pochwałą. Ja rozumiem, że ma być surowo brzydko i ogólnie spluń na grób, ale w pewnych momentach w głośnikach mojej wierzy, było słychać tylko przesterowane dudnienie, od którego aż uszy więdły i trzeba było zjechać wajchą z głośnością mocno w dół. A za tą kanonadą dudnień kryją się naprawdę dobre surowe riffy zahaczające lekko o depresyjną nutkę. Dodajcie do tego jeszcze zimny obłąkany wokal i macie przepis na sukces. No, ale nie w tym przypadku. Karny jeżyk Panowie! Na pełniaku tak nie dudniło.

Split ratuje jednak jednoosobowa horda Grave of God. Nowość na portugalskiej scenie. Chłop tutaj mocno inspiruje się prymitywizmem niektórych nagrań spod znaku Les Légions Noires oraz zerka jednym okiem w stronę wczesnego Norweskiego łupania. Wokalnie czuć mocno inspiracje skrzekami Attili, które jeżą włos na karku, jeśli dodamy pulsujące ohydne riffy atakujące zewsząd. Perkusja zaś to klasa sama w sobie, jeśli chodzi o kategorię „jak najbardziej prymitywnie, nie biorąc jeńców”.

Split po części udany. Na pierwszej hordzie możecie się przejechać, ale to naprawdę dobry zespół tylko tutaj coś się popsuło i nie było ich słychać.

To, co zaś tyczy się Grave of God, to winszuje i polecam przesłuchać i wyczekiwać następnych nagrań.

Ocena:
Graves: 5/10
Grave of God: 7/10

Tracklista:

1.

Graves – Imundo O Mundo

2.

Graves – Sagrado Pecado

3.

Graves – Sem Vida Viberas

4.

Graves – Enferno Eterno

5.

Graves – Crescente Agonia

6.

Grave of God – Order of the Blood Eclipse

7.

Grave of God – Grail of Divinity

8.

Grave of God – Concilium

9.

Grave of God – Summoning the Baptism

Autor

209 tekstów dla Chaos Vault

Główny ekspert w dziedzinie szkalowania, lubujący się w czarnym metalu oraz wszelakich ambientach i innych wybrykach natury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *