Graveland „In The Glare Of Burning Churches” i „The Celtic Winter”

graveland in the glaerWydawca: Warheart Records

Fajne wznowienia wypuściła Warheart Records, mianowicie – dwie najważniejsze demówki Graveland. Zapewne większość z Was zna muzykę tego zespołu z tych wydawnictw, więc tym razem pokuszę się o opis obydwu tych krążków w jednej recenzji – jakkolwiek nie jest to żadne łączne wydawnictwo.

Zarówno „In The Glare Of Burning Churches” jak i „The Celtic Winter” zawierają bonusowe materiały – są to odpowiednio numery z „Demo II”, siedmiocalówki z 1993 roku, promówki „Eastclan” oraz kawałki z prób, a także wersje alternatywne utworów z „The Celtic Winter”. Obie płyty mają pokaźnych rozmiarów booklet, z nowymi okładkami, a w środku znajdziemy notki i wspomnienia spisane przez Tomasza Krajewskiego, Gorrutha z Temnozor, Nergala, Knjaza Varggotha z Nokturnal Mortum, XCIII z Blaze Of Perdition, Barta z Hermh i Asha z Nargaroth. Panowie wspominają swój pierwszy kontakt z muzyką Graveland czy ogółem z polskim black metalem lat dziewięćdziesiątych. Jak to przy porządnym wznowieniu – tutaj mamy też sporo archiwalnych fotek, reprodukcji i skanów okładek, zinów, wkładek… Jeśli jednak komuś przeszkadza taki lifting, zawsze może wyrzucić te booklety i pozostać przy ascetycznej oryginalnej reprodukcji wkładek obu demówek, bo i takie nam dorzucili – czerń i biel, klasyczne zdjęcia i kilka tekstów. Możecie sobie wybrać. Jak już wspomniałem na początku, za zbędne uważam opisywanie muzyki zawartej na „In The Glare Of Burning Churches” oraz „The Celtic Winter” – większość z Was ją zna i może potwierdzić, że po tych prawie dwóch dekadach nie straciła nic na swojej sile.

Niemniej jednak te reedycje są dobrym przyczynkiem dla starszych słuchaczy, by usiąść i powspominać sztylety z lodu, Temple Of The Fullmoon, świętą wojnę, płonące obory i czasy, gdy metal wymagał od słuchacza czegoś więcej niż tylko szybkiego łącza, by swobodnie słuchać wybranej płyty w streamingu. No i zawsze jest to okazja do nadrobienia braków w kolekcji.

Tracklist:

„In the Glare Of Burning Churches”

1

 • Konwersacja rozpoczęła się Niedziela
 • Jakub Nowak
  Jakub Nowak

  Witam! Podsyłam recenzję wznowienia Besatt – na Chaos Vault Webzine http://chaosvault.com/recenzje/besatt-hail-lucifer-roots-of-evil/ Pzdr,

  K.

  Besatt „Hail Lucifer / Roots Of Evil”

  chaosvault.com

  Wydawca: Warheart RecordsNiedawno recenzowałem wznowienie demówek Graveland, teraz mamy na tapecie Besatt. I podobnie jak w tamtym przypadku, mamy tutaj kilka materiałów na jednym cedeku.Zasadniczo – Warheart Records wznowiło drugi krążek Ślązaków, „Hail Lucifer”. Jestem szczęśliwym posiadaczem tego…
 • Poniedziałek
Warheart Records
Warheart Records

1 In The Glare Of Burning Churches

2 The Night Of Fullmoon

3 The Dark Dusk Abyss

4 Through The Occult Veil

5 For Pagan And Heretic’s Blood

6 Instrumental

7 Hordes Of Empire

8 The Gates To The Kingdom Of Darkness

9 Epilogue – Intro

10 Epilogue – The Eye Of Balor

11 Epilogue – Shadows Of Doom

12 Epilogue – The Forest Nemeton

13 Epilogue – Children Of The Moon

14 Epilogue – Outro

15 The Dark Dusk Abyss

16 For Pagan And Heretic’s Blood /reh’93/

17 The Night Of Fullmoon /reh’93/

18 Improvisation /reh’93/

19. Through The Occult Veil /reh’93/

„The Celtic Winter”

1. Prolog
2. The Gates to the Kingdom of Darkness-Intro
3. Intro
4. The Night of Fullmoon
5. Call of the Black Forest
6. Hordes of Empire
7. The Gates to the Kingdom of Darkness
8. The Return of Funeral Winds
9. Prolog (alternative version)
10.The Gates to the Kingdom of Darkness-Intro (alternative version)
11. Intro (alternative version)
12. Call of the Black Fores (alternative version)
13. Hordes of Empire (alternative version)
14. The Gates to the Kingdom of Darkness (alternative version)
15. The Return of Funeral Winds (alternative version)
16. Call of the Black Forest (alternative version)

Autor

11989 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *