Grave Ritual „Morbid Throne”

Grave Ritual Morbid ThroneWydawca: Dark Descent Records

Jasne jest to, że wypełznięcie na światło dzienne takiego tworu jak Grave Ritual nie mogło przejść obojętnie obok redakcji Chaosa. Pan redaktor Oracle gęsto spuszczał się nad debiutanckim krążkiem tych Amerykanów a mi przypadły rozważania na temat ich najnowszego wydawnictwa zatytułowanego „Morbid Throne”.

To właśnie lubię w takich kapelach: ich muzyka nie zmieniła się ani o jotę. Dalej Grave Ritual triumfalnie kroczy tą samą ścieżką, ramię w ramię z Grave Miasma czy Dead Congregation. Amerykanie niosą dumnie sztandar klasyków śmierć metalu z Autopsy czy Incantation na czele. Byle jakiego śmierć metalu na tej płycie nie uświadczymy ani ułamka sekundy. To jest muzyka pierwszego sortu. To najgłębsze podziemie, najciemniejsza i najbardziej śmierdząca krypta, najbardziej zapleśniały loch. Wszystko to oblepione jest posoką i ropą. Gęste riffy rozcinają nam czaszkę jak zardzewiały brzeszczot. A jeśli chodzi o wokal… No ideał pod takie granie. Głęboki growl dobywający się jakby z dna studni. Smaruje tu oczywiście same oczywiste oczywistości, ale przecież każdy wie, o co chodzi. Takiego grania jest sporo. Wielu już tak grało i wielu takich grajków jeszcze nie zakupiło swoje pierwszej gitary. Ale to jest właśnie w tym najlepsze: pewna stałość. Zawsze mając ochotę na takie granie, mogę sięgnąć po Grave Ritual i będzie mi się gęba cieszyć.

Jak ktoś nie sprawdził tych Amerykanów po debiucie to niech teraz, jak najszybciej nadrobi zaległości. Każdy fan obskurnego death metalu musi mieć to wydawnictwo na półce. Bez tego, jak bez immunitetu w parlamencie.

Ocena: 9/10

Tracklist:

1. Baleful Aversion  
2. Autonomous Death  
3. Adversary Crown  
4. Invoker of Heathen Gnosis  
5. Tyrant’s Hammer  
6. Masters and Slaves  
7. Lewd Perversities  
8. Behind the Reigns of Gods  
9. Throne of Continuum

 

Autor

849 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *