Grave Infestation „Infesticide”

Wydawca: Invictus Productions

Ja wiem, że ten materiał ukazał się jeszcze pod koniec ubiegłego roku, ale gdyby nie Invictus, to zapewne bym o Grave Infestation nie usłyszał. Takie to czasy, w których zalewani jesteśmy zewsząd muzyką, nie zawsze pierwszego sortu. Czasem gównianą, a czasem nazbyt nowoczesną, wręcz trendziarską, wypucowaną do granic możliwości papką.

Grave Infestation na szczęście jest nie po drodze z tą nowoczesnością, ma gdzieś te wszystkie nowomodne trendy muzyczne i wraca do przeszłości, gdzie prawdziwie obskurny death metal dopiero się rodził, a każdy chciał grać jak kolesie z Florydy czy kraju Volvo i Saaba. I właśnie na „Infesticide” to wszystko się znajduje. Mikstura to iście ohydna, ale taka właśnie ma być: obskurna i ciężkostrawna. Chamska, prosta i mocno bijąca po głowie (“Mortality Rate”) . Odpowiednio zgruzowana dawka starej szkoły, w której nie liczą się efekty, połamane przejścia czy też techniczne onany. Tylko soczysty wpierdol nastawiony na siłę ataku. Dominują więc tutaj surowe, piwniczne brzmienia, grobowe wokale i prosto, acz skutecznie, tnące po łapach riffy i bębny zgniatające jaja. Nie znaczy to wcale, że Kanadyjczycy pędzą tutaj na złamanie karku. Wręcz przeciwnie, nie boją się zwolnić, by zasypać odpowiednią ilością gruzu, by za chwilę dołożyć mocno po mordzie (“Death Bait”). Krwi i śmierci znajdziecie więc tutaj pod dostatkiem, a wszystko to podane wam zostanie w najprostszej, obskurnej formie jaka tylko może być.

Po prostu: pierdolony, oldschoolowy death metal. Więcej pisać nie trzeba.

Ocena: 8/10

Tracklista:
Side A:
01. Dead Wrong
02. Mortality Rate
03. Death Bait
Side B:
04. Sudden Death
05. Still Birth… Still Life

Autor

377 tekstów dla Chaos Vault

M. Grafoman, pies karawaniarski... Koneser i nałogowy degustator 40%. Fan zarówno śmierć, jak i czarciego metalu, którego słucha od komunii... W 33,4% joürnalist a 66,6% drünk bästard...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *