Grave Desecrator „Insult”

Wydawca: Ketzer Records/Hell’s Headbangers Records

Skoro dziś niedziela, to aż się prosi o jakąś potężną dawkę bluźnierstw. Dlatego dziś pora na recenzję najnowszego albumu Grave Desecrator.

Powiem tak – według mojego kolegi kapela zrzynająca z innych kapel nie zasługuje na uwagę. Niemniej jednak trudno jest obecnie wymyślić w metalu coś nowego i nadal nazywać to metalem. Tym samym Brazylijczycy Ci, za kopiowanie muzyki Sarcófago, Vulcano, wczesnej Sepultury czy Slayer powinni sczeznąć w Piekle Metalowego Zapomnienia. A jednak jest inaczej – „Insult” będący ich drugim albumem, mnie osobiście porąbał i złożył do zbiorowej mogiły, w której leżą Ci, którzy w metalu szukają metalu, a nie oryginalności. Muzyka na tej płycie jest tak niewiarygodnie wściekła i kipiąca potęgą lat osiemdziesiątych, że zastanawiam się, czy jest możliwy doskonalszy hołd niż „Insult”. Z riffów emanuje dzika energia i mordercza pasja, wokalista wyrzygujący swoje przekleństwa skierowane w Nazareńczyka raz robi to jak młody Cavalera, zaś raz jak Araya na debiucie. Płyta brzmi jak wyprodukowana w cmentarnej krypcie, a przynajmniej w jakimś od dawna zamkniętym studio w Brazylii, słynącym niegdyś z tego, iż było główną kuźnią dźwięku dla Cogumelo Records. I lejący się zewsząd jad, nienawiść, wścieklizna i gangrena… Na tym albumie wszystko jest nagrane z pasją i oddaniem. A tak pięknego wykonania „Ave Maria” jak to, które zamyka „Insult” to ja jeszcze nigdy nie słyszałem, hehe… Tego trzeba dzisiejszemu zasranemu metaluszkowi, chowanemu w cieplarnianych warunkach, ekscytującemu się coraz to nowszą kapelką, która ostatecznie okazuje się zwykłym gównem.

Dawno już nie wystawiałem najwyższej noty, ale dziś mam dychę w zanadrzu i nie zawaham się jej użyć. Grave Desecrator nagrało płytę wybitną jak na swoje ortodoksyjne horyzonty – kurwa zło!

Ocena: 10/10

Tracklist:

1. Black Vengeance

2. Stared To Hell

3. Hellhound Breed

4. Insult

5. Stained By Blood

6. Dangerous Cult

7. Serpent Seedline

8. Decline Of Faith

9. Jesus Joint

10. Poisoned Purity

11. The Satanic Coven

12. Baphomet
Autor

12128 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *