Grave Circles „Tome I”

Wydawca: Werewolf Promotion

W zasadzie ukraińskie Grave Circles zadebiutowało epką “Tome I” w 2017 roku, jednak był to digital i prawdopodobnie nikt by dalej nie miał pojęcia, że takowy twór istnieje, gdyby nie ukazał się na CD dzięki naszemu rodzimemu labelowi.

Epka składa się z trzech numerów o łącznej długości osiemnastu minut plus trzech bonusowych wałków live. I tutaj lekki zgrzyt. Tak jak zrozumiem umieszczenie w ramach bonusu numeru, który znajdzie się na następnym albumie (bardzo fajny), to po co dublować numery, które zostały już zawarte na płycie? Tym bardziej, że są w równie dobrej jakości. Wycieli by tłum i nikt by się nie pokapował, że to live hehe. No, ale nieważne, skupmy się na daniu głównym. Grave Circles prezentuje ładne, rozbudowane, klimatyczne łupanie spod znaku black metalu. Partie gitarowe są na bardzo wysokim poziomie, raz starają się uwieść nas posępnym obskurnym klimatem, by potem uderzyć w nas bardziej melancholijnym solo, a na końcu zdzielić krótką wyprawą w depresyjne tony. Dużo tego na te osiemnaście minut. Prawda? Wokal również ciekawie się tutaj wpasował. Spodziewałem się wyższego wycia oraz uniesień, a tutaj niespodzianka wszystko bardziej stonowane i klimatyczne.

Szczerze? Fajnie, że ten materiał ukazał się na CD, może teraz więcej ludzi usłyszy o tej podziemnej perełce. Pierwsze trzy numery obowiązkowo dla fanów muzycznej plątaniny, wałki live możecie sprawdzić z ciekawości.

Tracklista:

1. Transfixing Inward the Human Essence

2. Gallows as Antidote

3. Overthrow

4. When Birthgivers Recognize The Atrocity (Live)

5. Gallows As Antidote (Live)

6. Overthrow (Live)

Autor

203 tekstów dla Chaos Vault

Główny ekspert w dziedzinie szkalowania, lubujący się w czarnym metalu oraz wszelakich ambientach i innych wybrykach natury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *