Gorephilia „In Death”

Wydawca: Me Saco Un Ojo Records

Czasem dostaję krążki trwające po godzinę i dłużej, a te nie reprezentują sobą nic, poza totalnym nudziarstwem. A czasem trzynastominutowa demówka, a człowiek leży i nie może się podnieść.

Takie to życie bywa przewrotne, co udowania ostatnio Gorephilia. Finowie Ci poza świetną okładką zaproponowali nam na „In Death” trzy porządne death metalowe grzańce. Tradycyjnie, nie wprowadzają oni owego porządku na death metalowej scenie, za to strzegą tradycji w jej najlepszej formie. Trzy mordercze ciosy są spadkobiercami dokonań Morbid Angel, Immolation czy Incantation, z nowszych kapel zaś kojarzą mi się dość mocno z Grave Ritual na przykład. Kwintet świetnie radzi sobie i w wolniejszych tempach i w szybszych. Szybszych? Kurwa, Ci goście chwilami napierdalają na najwyższych obrotach, na pierwszy rzut oka siejąc jedynie chaos – wsłuchajcie się jednak a poznacie że tak ma być do cholery! Zajebiście też wychodzą im zwolnienia, szczególnie do gustu przypadł mi fragment w „Exist To Suffer” z partią werbli wybijających marszowy rytm – autentycznie czuje się tutaj, że zachwilę rozpocznie się prawdziwa wojna. Niestety, mylące to, gdyż niedługo po tym kaseta się kończy. Szkoda. Ale nic nie szkodzi przerzucić na drugą stronę i ponownie wsłuchać się w te szalone dźwięki i opętany, chory wokal gardłowego. Aaargh!

Wszyscy, którzy bez death metalu żyć nie mogą zapewne już mają nagrania Gorephilia w swojej kolekcji. Lub też okryli się rumieńcem, że jeszcze ten zespół nie zagościł w ich domu i obiecują szybko nadrobić zaległości. Innego wyjścia nie widzę.

Ocena: 8,5/10

I recenzja po angielsku, na Old Death Metal Webzine.

Tracklist:

1. Enbodiment of Death
2. Planet Sized Mass Grave
3. Exist to Suffer
Autor

12146 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *