Goatmoon „Voitto tai Valhalla”

Goatmoon Voitto tai ValhallaWydawca: Werewolf Records

Dzisiaj do odtwarzacza w celu zrecenzowania trafia najnowsze wydawnictwo Goatmoon. Trochę się naczekałem na to CD, ale było warto 😉 Znów zostaje zaserwowana nam konkretna dawka narodowo – romantycznego black metalu o jakże wymownym tytule „Voitto Tai Valhalla” czyli po naszemu „Zycięstwo lub Valhalla”.

Moje pierwsze odczucia wobec najnowszej płyty były mieszane, niby momentami buja tak samo jak poprzednie, lecz czegoś w niej brakuje, lub coś jest inaczej. Chyba to, że tym razem uświadczymy więcej zwolnień. Mniej jest tych charakterystycznych skoczno – folkowych melodii, za to więcej powagi i patosu (tytuł zobowiązuje hehe). Słyszałem głosy, że niektórzy nie mogą się przez to przekonać do „Voitto…”, choć jak dla mnie z wolniejszych takie „Way Of The Holocaust Winds” rozpierdala, czuć w tym trochę burzumowych naleciałości, a „Vääräoppisen Tuhovärssy” wręcz skłania do zadumy hehe. Doświadczymy również nowych aranżacji wałków „And The Tears Of Our Fatherland Fell” i „Race Of Heroes”. Wersja “Race Of Heroes” z „Tahdon Riemuvoitto” z folkowym wstępem miała dla mnie więcej klimatu, ale ta też daje radę. Na uwagę zasługuje również „Descent, Ascent And Conquer”, który zawiera w sobie potrzebną dawkę agresji, która starczy na cały dzień. Czy można przekreślać ten album tylko dlatego, że przy jego słuchaniu nie mamy ochoty pić wódki z mlekiem, i latać nago po śniegu z siekierą? No chyba nie. Nie jest to oczywiście genialne „Finnish Steel Storm”, ale muzycznie stoi na bardzo wysokim poziomie. Kiedy potrzeba dopierdoli jak trzeba, później zwolni żeby odetchnąć, a klawisze dodają temu jeszcze więcej uroku.

Mnie Goatmoon znowu kupiło. Nie to, że jestem jakoś szczególnie podjarany tym krążkiem, ani też nie mogę powiedzieć, że coś mnie tu rozczarowało. Na pewno będę do niego wracał równie często co do pozostałych. Także solidne:

Ocena: 8/10

Tracklista:
1. Intro
2. Voitto Tai Valhalla Part I
3. Voitto Tai Valhalla Part II: Valkoinen Maa
4. Desecration
5. Way Of The Holocaust Winds
6. And The Tears Of Our Fatherland Fell
7. October’s Blood
8. Vääräoppisen Tuhovärssy
9. Descent, Ascent And Conquer
10. Race Of Heroes

Autor

41 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *