Goatcraft „Όλεθρος”

Goatcraft ΌλεθροςWydawca: Iron Bonehead Productions

Dziś będzie kolejna kapela, którą muszę w pewien sposób zaanonsować. Ze względu na swój skromny dorobek zapewne niewielu ich zna, ale myślę, że poznać warto. Przed Państwem słowacki Goatcraft ze swoją debiutancką EP-ką zatytułowaną „Όλεθρος” („Olethros”).

W zasadzie goście mają jeszcze na koncie demo, ale że numery na tych dwóch wydawnictwach się powielają, to możemy uznać je za debiut. Trochę naciągane, ale co tam. Osobiście znam gościa, który używa sformułowań typu: „trzeci debiut”. Cokolwiek to oznacza hehe. Goatcraft napitala sobie wesoło mieszankę black i death metalu wyciągniętą z lat 90-tych ubiegłego stulecia. Nie ma w tej muzyce za grosz współczesnego brzmienia. Sound jest brudny i oślizły. To on najbardziej podchodzi mi na tym wydawnictwie. Dodaje sporo feelingu tej muzyce, która, nie ukrywajmy: jest oryginalna jak dresy na bazarze przy granicy z Ukrainą. Nie zamienia to faktu, że słucha mi się Słowaków bardzo przyjemnie. Fajne kompozycje, intensywne, wpadające w ucho riffy. Są też i rzeczy wolniejsze. Choćby „Invocation of Death”, który dla mnie jest najlepszym kawałkiem tego placka. Zajebiste wokale jak zza ściany psychiatryka. Bardzo mi podchodzi to wydawnictwo, mam jednak jedno „ale”. Strasznie dużo tu przerywników. Daje to całkiem ciekawy klimat, ale chyba ktoś tu lekko przesadził z tymi przerwami. Płyta sprawia wrażenie dość obszernej a tak naprawdę muzyki mamy niewiele. Ale nie o ilość tu chodzi, a o jakość.

Goatcraft! Warto zapamiętać tę nazwę, bo coś czuje, że Słowacy na debiutanckim długograju przypierdolą z działa solidnego kalibru.

Ocena: 7,5/10

Tracklist:

1. Isle of the Dead
2. Temples of the Underworld
3. Cataclysmic Monuments
4. Graveless
5. Abominations
6. At the Nightside Dawn
7. Morbid Call
8. Deathrite
9. Chthonic Crevices
10. Down Below
11. Invocation of Death
12. Dreadful Dimensions
13. Far from Elysian Fields

 

Autor

783 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *