Gnieu „In The Vortexes Of Existence Awarness”

007aWydawca: Werewolf Promotion

Dzisiaj wracamy znów za wschodnie rubieże Polski, mianowicie do Białorusi tym razem. Werewolf Promotion wypuściło niedawno wznowienie GnieuIn the Vortexes of Existence Awareness” na CD (poprzednio zostało wydane to w limicie na taśmie).

Z Gnieu jest taki problem, że mnie ich granie ni to ziębi, ni to grzeje. Nigdy ich fanem nie byłem i wątpię, że kiedykolwiek będę. Nie grają źle, to nie o to chodzi. Kompozycje są rozbudowane, ale mam też wrażenie jakby nie wszystko było do końca przemyślane i trochę chaosu nieplanowanego tutaj jest. Brzmienie jest chłodne z „szumiącymi” gitarami, jakby to porównywać do warunków atmosferycznych to te gitary w połączeniu z garami to taka trochę burza śnieżna, czasem srogo pruszy by później trochę „sypać” i znów przypierdolić ostrą pizgawicą. Mnie na dłuższą metę te szumiące gitary trochę męczą, ale w przypadku Gnieu tak źle nie jest i te 48 min mogę spokojnie przesłuchać. Wokal jak to na standardy black metalu przystało – żabio-rzygawiczny. W sumie to właśnie wokal jakoś najbardziej utkwił mi w głowie, bo kojarzy mi się z moimi początkami z black metalem i tym zaskoczeniem i zafascynowaniem gatunkiem. Sama muzyka jakoś mi przez głowę przelatuje i nic kurwa nie chce się w niej zatrzymać na dłużej. Najmocniejszym punktem dla mnie jest tutaj wstęp do Flame Of Ancient Traditions, końcówka Act III: Time Of Divine Twilight i jedynka Going Beyond The Borders Of Existence, pewnie dlatego, że wyróżnia się na tle pozostałych numerów. Nawet motyw gry na rogu i ogólnie rytulane dźwięki w Act II: A Spell – The Pristine Essence Of Thickets jakoś specjalnie nie ratuje tego albumu w moich oczach. No ale cóż nie wszystko musi mi się podobać.

Niby taki klasyczny black metal lubię ale ten materiał nie dla mnie, nie posiada tego magicznego „czegoś” co by pozamykało wszystkie klapki w mojej głowie i zostawiło coś po sobie w środku, tak to przewiało i nic nie zostało. Zobaczymy jeszcze za jakiś czas, może kiedyś się przekonam, może nie. Polecam fanom klasycznego szumiącego black metalu lat 90-tych.

Ocena: 6,5/10

Tracklist:

  1. The Chasm Of Supreme Cognition
  2. Act I: … In The Infinite Scopes…
  3. Flame Of Ancient Traditions
  4. In Hopelessness Of Burnt Dreams…
  5. By The Cold Of Blood…
  6. Act II: A Spell – The Pristine Essence Of Thickets
  7. Going Beyond The Borders Of Existence (Part I)
  8. Going Beyond The Borders Of Existence… (Part II)
  9. Act III: Time Of Divine Twilight
  10. Bonus
Autor

41 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *