Gnaw Their Tongues „Abyss of Longing Throats”

Gnaw Their Tongues Abyss of Longing ThroatsWydawca: Crucial Blast Records

Czegoś tak popierdolonego to już dawno nie słyszałem. Gnaw Their Tongues wbił mnie w posadzkę swoim wydawnictwem „Abyss Of Longing Throats”. Jest to moja pierwsza styczność z tym dziwacznym projektem.

Człowiek odpowiedzialny za tą kapelę wygląda mi na niezwykle płodnego artystę. Wydawnictw ma na swoim koncie niesamowicie dużo i to nie tylko pod szyldem Gnaw Their Tongues. Zresztą. Co za zajebista nazwa! A i jakie logo pomysłowe. Przy takich okazjach człowiek przypomina sobie, jak te elementy w muzyce metalowej są ważne. A co do samej muzyki. Są to dźwięki pojebane okropnie. Pozwiedzałbym, że muzyka Gnaw Their Tongues znajduje się gdzieś na przecięciu ścieżek o nazwach: black metal, noise, industrial, ambient. Innymi słowy: sporo hałasu. Ale w przypadku Gnaw Their Tongues ma ten hałas sens. Dźwięki są przemyślane i tworzą logiczną całość, pewnie elementy wynikają z poprzednich. Jest w tym jakiś matematyczny porządek. Nie ma tego zamieszania, które potrafią generować kapele, którym się wydaje, że tworzą wielce ambitna i nietuzinkową muzykę a w rzeczywistość generują niestrawną kakofonię dźwięków, która może się podobać tylko im. Takie wydawnictwa to ja kieruje do właściwego im miejsca: do kosza. Gnaw Their Tongues to przeciwny biegun takiego muzykowania. Mimo tej różnorodności słucha mi się tych dźwięków naprawdę przyjemnie.

„Abyss Of Longing Throats” to bardzo ciekawe wydawnictwo, które może dostarczyć wiele przyjemności i wielokrotnie słuchacza zaskoczyć. Jak dla mnie jest to pozycja warta sprawdzenia.

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Lick the Poison from the Cave Walls  
2. Through Flesh  
3. Abyss of Longing Throats  
4. From the Black Mouth of Spite  
5. The Holy Body  
6. And They Will Be Cast Out into Utter Darkness  
7. Up into the Heavens Down into the Circles of Hell
Autor

848 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *