Genital Putrefaction „Stworzony Przez Bogów”

Wydawca: Gruft Produktion

Jakby mało Wam było powrotów, to zaskoczymy Was kolejnym. Oto i Genital Putrefaction, które na początku lat dziewięćdziesiątych molestowało Wasze, lub waszych starszych kolegów, narządy słuchu.

Teraz zespół się zreformował, spiął poślady i nagrał krążek zatytułowany „Stworzony Przez Bogów”. Zawarli na nim dwanaście numerów, których cechą charakterystyczną jest chropowaty i staromodny death metal śmierci. Do tego z polskimi tekstami. W zasadzie jest to proste granie, ale zarazem motoryczne, rytmiczne, mnie osobiście kojarzy się to chwilami z Bolt Thrower, kiedy indziej z Possessed albo Master, choć te wpływy nie są łatwe do wychwycenia, pojawiają się raczej na zasadzie skojarzeń. No i jeśli ktoś zna inny zespół Gregora, a mianowicie Nebiros, może usłyszeć pewne cechy wspólne w brzmieniu – mianowicie surowość i niemal garażowość soundu. A może to tylko mnie się tak wydaje, bo akurat bardzo lubię ten black metalowy twór? Wróćmy jednak do „Stworzonego Przez Bogów” – krążek jest tak zmyślnie skomponowany, że pomimo niezaprzeczalnej brutalności przekazu, wiele fragmentów zapada w pamięć, agresywne melodie chodzą po głowie i trudno je z niej przepędzić. Oczywiście ten death metal nie jest dla każdego, bo i nie każdy lubi takie dźwięki – prymitywne, bezpośrednie, brudne. Czyli prawdziwie maniakalnym czcicielom death metalu nie może się ten krążek nie spodobać.

Rzec by można, że Genital Putrefaction sięgnęło po swoją drugą szansę. Cóż, czasy mamy zdecydowanie inne, niż na początku dziewiątej dekady, ale trzymam za chłopaków kciuki – ta muzyka naprawdę na to zasługuje.

Ocena: 8/10

Tracklist:

01. Intro

02. Cierpienie

03. Powrócę

04. Stworzony Przez Bogów

05. Śmierć

06. Okaleczone Umysły

07. Wyznanie

08. Rozkoszne Zło

09. Cienie z Ciemności

10. Sabbath

11. Nie-wiara

12. Deformacja Ducha

Autor

11176 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

1 komentarz

  • no sorry,jak miałbym kierować się recenzjami to bym oszalał ze strat finansowych.Ten materiał wg. Ciebie ma 8/10 no proszę Stary daruj życie to jest szajs anie 8 na dziesięć,kurna chata,ludzie uszy Wam wy….bało!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *