Geimhre „Mollachd”

Geimhre

 

Wydawca: Lower Silesian Stronghold ‎/ Hammer Of Damnation

Moja znajomość z tym materiałem poszła dziwną drogą. Zresztą i  „Mollachd” jest, że użyję eufemizmu, specyficzny. Tak naprawdę opisać mogłem go już po pierwszym przesłuchaniu, kiedy Raborym uszczęśliwił mnie sporą paczką płyt. Odwlekałem jednak moment kolejnego zetknięcia się z tym materiałem. Jest on dla mnie po prostu średni.

Pierwsze przesłuchanie przyniosło mi ból. Lubię takie proste granie, zwłaszcza z pogańskimi nawiązaniami, a „Mollachd” mnie zmęczył. Może gdybym usłyszał ten materiał w roku jego wydania (2005), moje podejście byłoby nieco inne. Może tak właśnie na niego należało spojrzeć. No, ale mamy – materiał i ja – dekadę więcej na karku. Kolejne przesłuchania nie przynosiły zmiany nastawienia, Ten ponad godzinny materiał mnie po prostu męczył. Po 2 dwutygodniowym rozbracie było z kolei nieco lepiej. Wciąż tylko średnio, ale zacząłem sobie tupać nóżką do tego prostego, bzyczącego i melodyjnego black metalu z inklinacjami do „folkowych” wtrętów. Pełno tu celtyckiego ducha ze szczególnym uwzględnieniem Wysp Brytyjskich. Tutaj jakiś skoczny klawisz, a tam podpierdolony kawałek przemowy Gibsona z „Bravehart”. A, no i żeński wokal. Słaby, jeśli mam być szczery. Daje Wam to mniej więcej obraz tego co możecie zastać. Tylko jednak częściowo. Bo dotyczy on jedynie pewnej części tego materiału. Spójny jest on do 7 utworu, kiedy faktycznie trzymamy się tego prostego „celtic pagan”. Potem nagle muzyka staje się nieco cięższa i może nawet trochę mroczniejsza. A za chwilę przenosi nas na koncert Geimhre, abyśmy posłuchali najlepszego na płycie skocznego „Nationalism and heritage”.  Całość, jakby tego było mało kończy się klawiszową, depresyjną w swoim wymiarze plamą. Potem dostajemy 4 utwory bonusowe nagrane na próbie. W tym już słyszane „ Nationalism and heritage” Być może dla fanów tego kanadyjskiego projektu ma to jakąś wartość dodaną. Mi to tam średnio.

Może w innych czasach, może gdyby ograniczyła się tylko do tych 7 utwór plus wspominany już najlepszy, wtedy ocena byłaby wyższa. Przede wszystkim dla fanów Geimhre.

Ocena: 5.5/10

Tracklist:
01. Mallachd
02. Battlefield Vinland
03. Crushing Zion
04 Satanic Degradation
05 The Subhuman Prophet
06 I Am The Wolf
07 Ballad Of The Tears
08 …You Are Sheep
09 Any Further Word
10 Nationalism And Heritage
11 Battlefield Europe
12 Hymn To Hinterland
13 Mollachd
14 The End Of All Things
15 Demongrelization Machine (Unreleased Reh)
16 Nationalism And Heritage Winds (Unreleased Reh)
17 A Call To The Aryan Winds (Unreleased Reh)
18 We Are The Wolves..

Autor

3811 tekstów dla Chaos Vault

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *