Furze „Baphomet Wade”

Furze Baphomet WadeWydawca: Freshtea Records

Zespół Furze został przez moją osobę trochę zapomniany. Zupełnie ominąłem wydanie przez nich płyty w 2012 roku zatytułowanej „Psych Minus Space Control”, więc przy okazji najnowszego wydawnictwa należało nadrobić zaległości.

Najnowsze dzieło pana Reapera nosi tytuł „Baphomet Wade” i już od samego początku zabiła mi ta płyta grubego gwoździa w potylicę. Słuchałem jej i w dzień i w nocy. Na czczo i po posiłku. W pracy i w domowym zaciszu. I nic. Nie zaskakuje ten materiał za cholerę. Poprzednie wydawnictwa wchodziły mi lepiej. Może, dlatego że poprzednio Furze raczyło nas nieco innym graniem. Wcześniej była to muzyka lawirująca gdzieś pomiędzy black metalem a mroczną wersją muzyki rockowej. Taka mieszanka jest dla mnie bardzo przyjemna w odbiorze i takie granie robi mi niezmiernie dobrze. Co do „Baphomet Wade” to mam wrażenie, że samego black metalu jest tu bardzo mało. Głównie mamy tu do czynienia z heavy metalem / hard rockiem. Te dwa gatunki muzyczne są tu wymieszane i zagrane w ten charakterystyczny „piszczący” black metalowy sposób znany z klasyków gatunku. Dość ciężko opisać słowami ten rodzaj grania. Myślę, że każdy sam powinien sprawdzić to Furze i wyrobić siebie własną opinię. Ja mam właśnie takie odczucia. Mimo tej prostoty grania nie do końca pasuje mi ta muzyka. Trochę to wszytko chaotyczne. Niektóre motywy pasują do siebie jak pięść do oka albo nosa, albo do górnej jedynki. Może to być przemyślany zabieg mający na celu rozbicie harmonii utworu. Jest to bardzo prawdopodobne. To, że ta płyta mi nie pasuje nie jest najpewniej kwestią ilości odsłuchów, bo wałkowałem ten krążek naprawdę wielokrotnie.

Nie ma jednak, za co zbesztać muzyki znajdującej się na „Baphomet Wade”, więc ocena będzie taka sobie, ale nie najgorsza. Ja chyba nie do końca rozumiem tę płytę…

Ocena: 6,5/10

Tracklist:

1. Sathanas Is Here…  
2. Goat Cyclus  
3. One Night Before the Other  
4. In a Bucket of Blood  
5. R.O.D.  
6. A Blacksmith for the Souls of Metal  
7. Flight of the Battish Cauldron  
8. Sacrifice

 

Autor

859 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *