Funerus “Reduced to Sludge”

Wydawca: Ibex Moon Records

Trochę kazali na siebie czekać, ale w końcu wylazł z otchłani piekielnych nowy album Funerus i wydaje mi się, że nie tylko ku mojej uciesze. Mało znany to zespół, ale każdy, kto był na Blitzkriegu 4 w 2007 roku myślę, że ich zapamiętał, bo dali krótki, ale bardzo intensywny koncert.

Ja w każdym razie ich zapamiętałem i od tego momentu polubiłem. Jak by ktoś jeszcze nie wiedział to kapele tą tworzy John McEntee (na co dzień udzielający się w Incantation) wraz z małżonką i jeszcze jednym jegomościem. Na tej płycie wokale uskutecznia właśnie Jill matka, żona i zajebiście growlująca wokalistka.Ja osobiście mam pewno uprzedzenie do płci pięknej wydającej z siebie ryki, wrzaski i tego typu dźwięki, ale przyznam, że pani Jill radzi sobie doskonale, bo jej wokale kopią po pysku i wraz z pozostałymi instrumentami tworzą machinę zniszczenie po ataku, której nie pozostaje kamień a kamieniu. Ich drugi długograj zatytułowany „Reduced to Sludge” to moim zdaniem jeden z lepszych materiałów w tym roku powstałych za oceanem. Ochłap ten to jedenaście numerów śmierdzącego, soczystego i jadowitego Death Metalu w wolnych i średnich tempach. Są tu zarówno kawałki dla wielbicieli szybkiego i brutalnego pogowania pod sceną jak i dla miłośników miarowego machania dynią. Słowem każdy maniak metalu śmierci znajdzie na tym krążku coś dla siebie. Dla mnie największą perełką tej płyty jest numer „Death of a God” – zajebista zmiana tempa i przede wszystkim jeden riff, który nie może mi umknąć z podświadomości – doskonały kawałek podobnie jak i cała płyta.

Okazuje się, że i płeć piękna może mieć spory wkład w historie Death Metalu a kobiece dobrze wyćwiczone gardło nie przydaje się jedynie w pornosach.

Ocena: 9/10

A na Old Death Metal Webzine znajdziecie angielskojęzyczną wersję.

Traklist:

1. Behind the Door
2. Corroded
3. The Comfort in Depression
4. Bedpan Commando
5. Reduced to Sludge
6. Leatherface
7. Death of a God
8. Create / Destroy
9. Sound of Oil
10. Time of Death
11. E. Histolytica
Autor

894 tekstów dla Chaos Vault

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *