Funeral Throne „Threshold”

Funeral Throne ThresholdWydawca: Blut & Eisen Productions

Ostatnio zastanawiałem się nad tym ile odsłuchów płyty jest potrzebne, żeby napisać uczciwą recenzję. Czasem po pierwszym już jest wszystko jasne, czasem po kilkunastu przesłuchaniach płyta nie odsłania wszystkich swoich walorów.

Uskuteczniając kolejny odsłuch najnowszego dzieła Funeral Throne zatytułowanego „Threshold” też zadawałem sobie to pytanie. Słucham i słucham tej płyty i jakoś nie mogę przełamać mojego olewczego stosunku do dźwięków serwowanych przez Angoli. Może użyłem trochę niefortunnego słowa, bo olewanie kojarzy się raczej z pogardą. Tu po prostu nic mnie nie porusza. Słuchając tego krążka nie czuję, że marnuje czas, ale zastanawiam się, dlaczego nowa Mgła leży w tym momencie na półce i pokrywa się warstwą kurzu. Drugie wydawnictwo Funeral Throne to nie jest jednak zła płyta. Niby chłopaki wałkują black metalową konwencję, ale w sposób świeży i zaskakujący od czasu do czasu. Pojawiają się wahania tępa, kanonady czasem zmieniają się w bardziej „nastrojowe” momenty. Wokal też nudny nie jest. Nawet zdarzają się chórki. Ja wiem, że dla jednych może to zajeżdżać soczystą skarpetą, ale dla mnie jest to miła odmiana. Szczególnie że nie jest to udziwnienie stosowane często. Miejscami jednak ta muzyka robi się delikatnie zbyt ładna… Trochę mnie wtedy odrzuca.

No i takie oto są moje dylematy, co do tej płyty. Nie wątpię, że znajdzie sobie ten krążek fanów w gronie młodego narybku i starych wyjadaczy. Dla mnie jednak jest to pozycja, której istnienie odnotowuje i przypominam sobie nazwę Funeral Throne przy okazji kolejnej promówki. Promówkę takową przywitam następującymi słowami: „Funeral Throne? Kurwa, co oni grali? Jakiś BM chyba…”

Ocena: 6/10

Tracklist:

1. Resurrection  
2. Through Transforming Fire  
3. Victory  
4. Hypnotic Coils  
5. Vessel  
6. Novus Ortus  
7. I) Gateway to Lucifer; II) Gateway to the Eye

 

Autor

848 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *