Fulci “Tropical Sun”

Wydawca: Time to Kill Records

Wiecie może kto to Lucio Fulci? Tak? A lubicie jego filmy? Jeśli odpowiedź jest również twierdząca, a “Zombi 2” to wasz ulubiony film to ten album jest spełnieniem marzeń. Więc mamy taki włoski twór, który zowie się Fulci. Nagrali kiedyś już album obracający się w tematyce zombie i wszelkiego gore, jednak jakoś przeszedł on bez echa… Ten również pewnie zostanie olany przez większość. Jednak, jeśli Zombi 2 zagościło w specjalnym miejscu w waszym serduszku, to jest to album obowiązkowy.

Wszystko stanowi tutaj hołd, począwszy od okładki z kultowym zgniłkiem po sample i teksty. A jaki gatunek idealnie nadaje się do siania tropikalnego terroru wTropical Sun? A no brutal death metal… I to taki, przy którym uklepiecie niejednego schabowego, bo o slam tutaj to też zahacza. Więc znajdziecie tu dużo świnek, łupnięć i podgryzania przez nieumarłych, ale i również bardziej zwykłego darcia ryja i gitarowego łupania zahaczającego o pierwsze płyty Cannibal Corpse. Wszystko oczywiście ze zgniłą estetą I klimatem tamtych lat.

I szczerze? Wyszło im to naprawdę bardzo dobrze, ale docenią to tylko fani tego filmu. Reszta prawdopodobnie uzna ten album za zwykłe pierdu-pierdu z zombiakami a szkoda.

Ocena: 7/10

Tracklista:

1., Voodoo Gore Ritual

2., Tropical Sun

3., Apocalypse Zombie

4., Splatter Fatality

5., Matul Tribal Cult

6., Legion of the Resurrected

7., Palms by the Cemetery

8., Witch Doctor

9., Genetic Zombification

10., Eye Full of Maggots

11., Church of the Undead

12., Blue Inferno

13., Immortality Virus

14., March of the Living Dead (Fabio Frizzi cover)

Autor

209 tekstów dla Chaos Vault

Główny ekspert w dziedzinie szkalowania, lubujący się w czarnym metalu oraz wszelakich ambientach i innych wybrykach natury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *