Frost „Woodspirit”

R-7853268-1450199022-3028.jpegWydawca: Werewolf Promotion

Frost ma już na koncie całkiem sporo, 8 demo, 4 EP, 2 splity, 2 kompilacje,3 albumy, a „Woodspirit” jest czwartym. No można rzecz, całkiem doświadczona kapela. Do tego z Kanady, z Kanady też zazwyczaj dobre rzeczy są. Skład skąpy, bo to znów jednoosobowa horda. Nie wiem chyba ludzie nie potrafią się dogadać między sobą, albo nie ufają innym może, że grają sami. No ale tracą wtedy możliwość pchnięcia nożem swojego kolegi kilkadziesiąt razy, albo jak strzelą sobie w łeb, to żaden kolega z zespołu nie zrobi zdjęcia i nie umieści na okładce. No ale to ich sprawa.

Muzycznie „Woodspirit” brzmi jak kolejne demo, surowizna do bólu. Ale nie każda surowizna jest zła, ba, surowizny potrafią być lepsze od wymuskanych albumów o miliony razy. W tym przypadku jest po środku. Jest mróz, że sztylet z lodu spokojnie można zrobić, ale jakby ciupkę, dosłownie odrobinkę poprawili brzmienie byłoby naprawdę bardzo dobrze. Gdyby nie byli z Kanady to bym śmiało mógł to określić jako muzykę na przechadzkę po norweskich lasach, ale myślę, że śniegu i lasów w Kanadzie mają pod dostatkiem więc prawie nie do odróżnienia. We Frost nie ma pierdolenia się w jakieś muzyczne wygibasy, Frost ma mrozić krew w żyłach i to robi całkiem sprawnie. Wokal też nie odbiega od kanonu, no może tylko zawodzące chórki w tle od czasu do czasu się wyłamują, ale całościowo trzyma się to kupy. Wzbudził we mnie ciekawość tytuł „The Last Drakkar”, no ale to nie ten drakkar, ten najwyraźniej do Kanady nie dopłynął hehe.

Fanom surowego do bólu black metalu hołdującym dawnym czasom jak najbardziej polecam, nie powinniście się zawieść, mnie nawet wkręciła muzyka Frost, choć z początku mialem pewne opory.

Ocena: 7,5/10

Tracklista:19
1. Dépérir
2. La Perpétuation de la longévité
3. Bloodmoon Ritual
4. L’Antéchrist
5. The Taste of Victory
6. Dark Brooding Eyes of the Beast
7. A Grandiose Confinement
8. Woodspirit
9. The Last Drakkar
10. Sombre patriote
11. Surplombant le Faubourg
12. Eternal Sorrows

Autor

41 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *