Formloff “Spyhorelandet”

Wydawca: Eisenwald Tonschmiede

Gdzieś ostatnio słyszałem określenie “hipsterski metal” i jakoś w przypadku muzyki Formloff zaraz zakołatało mi w głowie skojarzenie z tym wydumanym bądź nie nurtem muzycznym.

Co to tak naprawdę jest, mogę się jedynie domyślać, ale jestem zdania, że muzykę serwowaną przez tego typu kapele można określić, jako robione na siłę i wydumane dźwiękowe wynalazki posiadające etykietę naklejoną przez samą kapele: „Muzyka tak progresywna, że sami tego nie ogarniamy”. Formloff jakoś pasuje mi do tej naprędce zmyślonej przeze mnie definicji hehe. Spyhorelandet”, bo taką nazwę nosi ich najnowsze wydawnictwo, które jest już tam którymś z kolei, nie przypadkowo zostało przeze mnie zakwalifikowane jako element ruchu hipsters, ponieważ nacisk największy w przypadku tej muzyki położony jest na progresywność. Rdzeniem tych utworów jest coś pomiędzy rockiem i metalem i do tego kręgosłupa muzycznego dokładane są coraz to inne elementy… Pewne moje skojarzenia biegną w kierunku Lifelover czy Shining ale porównywanie Formloff do tych wybitnych jak by na to nie patrzeć, kapel byłoby wielkim nadużyciem. Słychać tam pewne zajawki, możliwe że podpatrzone w tych zespołach, ale nie zmienia to faktu, że całość jest raczej słaba. Próbują chłopaki we dwójkę ogarnąć klimat używając przeróżnego instrumentarium, ale musze przyznać, że wychodzi im to dość średnio. Niby nie jest to zła płyta, niby można znaleźć tu coś, co zainteresuje, ale raczej nie wyobrażam sobie żebym jakoś często miał do tego materiału wracać, nie wydaje mi się żebym nazwę Formloff zapamiętał na długo i jakoś nie zaczynam czekać, że może następnym razem nagrają coś naprawdę zajebistego.

Jak jednak nagrają i przez przypadek gdzieś napotkam ich kolejne wydawnictwo to pewnie przesłucham, ale jeśli się nic nie zmieni to raczej nie pochwale.

Ocena 5/10

Tracklist:

1. Det Dritet Som Renner Ut I Ua
2. Harde Ord På Kammerset
3. Spyhorelandet
4. Faen!
5. Mig Og Drit
6. Skævven
7. Kon-Tiki Museet Brenner
8. Den Gamle Jorda
9. Drokkne I Ei Flo Ta Åske
Autor

897 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *