Forest Whispers „Arkany Zniewolenia”

 Wydawca: Fallen Temple

Z pancernym distro jest tak, że to co ściągają, trafia w me gusta. Gorzej z tym co wydają. Tutaj dominuje przeciętność. Jak to wygląda w przypadku Forest Whispers?

To projekt – na początku jednoosobowy – działający od 2013 roku. Na koncie ma 3 duże krążki. Forest Whispers gra sobie Black Metal i w zasadzie robi to w sposób bezpieczny nie wychylając zanadto. I to trzon tej muzyki. Całość dodatkowo opisana jest przymiotnikiem pogański. Zalatuje to w niektórych miejscach pierwszymi płytami Saltus. W innych przypomina mi to Nów. Trochę ducha Heavy. Z trzech muszkieterów Pagan Metalu – Etosu, Patosu i Lecha, tego ostatniego jest – na szczęście – najmniej. Co nie znaczy, że go w ogóle nie ma. W warstwie lirycznej w zasadzie nie pojawiają się turbosłowianie, ale są inne kwiatki. Na przykład strzały typu „My potężni poganie drżymy od waszych spazmów” i takie tam potworki. Całość materiału darta jest po polsku i w sumie nie jest to jakiś minusem, chociaż w niektórych momentach, gdy skupicie się na tym co wokalista wyśpiewuje, to na Waszej twarzy zagości uśmiech.

Wróćmy jeszcze do samej muzyki. To co napisałem wyżej wyczerpuje temat „A co grają?”, bardziej chciałem się skupić na innym aspekcie. Niektóre z tych utworów brzmią jakby były budowane wokół jednego wcześniej wymyślonego patentu „tym rozjebiemy publikę na koncertach”. Z niedopracowaną resztą. Za przykład niech posłuży „Odrzucony Prorok”. Mamy tutaj motyw końcowy do którego tupiemy butem, machamy brodą, włosem i hailujemy. To co przed nim brzmi jak ubogi krewny. Podobnie jest w przypadku utworu „Zemsta Wzgardzonych”. Jeśli by je dopracować, to materiał ten zdobyłby więcej stałych słuchaczy. W tym momencie tego nie wróżę.

Generalnie jednak jest to materiał na takie bezpieczne 6 na 10. Nie zniewolił mnie. Za często pewnie do niego wracał nie będę – mam czego słuchać, ale kilka momentów zapadło mi w pamięć.

P.S. A i właśnie – Arkana.

Ocena: 6/10

Tracklist:

01.Odrzucony prorok
02.Profanacja paradygmatów
03.Zemsta wzgardzonych
04.Wśród ogni praojców
05.Likantropia
06.Blasfemia

Autor

3811 tekstów dla Chaos Vault

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *