Fingernails “Alles Verboten”

Wydawca: High Roller Records

Rozwala mnie ten album. Zwłaszcza, że przyznam – Fingernails nie był mi dotychczas znany. A nie jest to młoda kapela, bo zaczynali wtedy co ja. Prawie. Bo ja się urodziłem w 1984, a oni pierwsze demo wydali rok później.

Teraz zaś wypuścili swój trzeci krążek, „Alles Verboten”. Niech nie zmyli Was tytuł, bo Fingernails to Włosi, którzy napieprzają aż miło muzykę, która robi mi dobrze. Tak bardzo kurwa dobrze. Panowie śpiewają o przysłowiowej dupie Maryni, ale robią to przy dźwiękach inspirowanych Motorhead, speed metalem, punkiem, rock and rollem. „Alles Verboten” bucha testosteronem, sypie się iskrami, ma niezawodną moc zmuszającą słuchacza do napierdalania łbem. Żadna siła nie zmusi mnie do usiedzenia na dupie gdy z głośników płynie „Father Ralph”, żadna! Ta muzyka jest brudna, szybka, bezpretensjonalna, czasem wulgarna, czasem figlarna, zapierdala przed siebie, nie baczy na oryginalność, na trendy i mody. To jest dokładnie taka muzyka, jakiej chcę słuchać zawsze i wszędzie. W dupie mam to, że wąsy są niemodne, wąskie spodnie obciachowe. To właśnie kapele jak Fingernails, jak Midnicht Chaser, a z ciut innej beczki jak Midnight czy Drunken Bastards sprawiają, że ta muzyka nigdy mi się nie znudzi. „Alles Verboten” pokazuje, że oryginalność jest bez znaczenia w zderzeniu z gustem i muzycznym zamiłowaniem do takich dźwięków.

Więc – kufel w dłoń, w drugą pośladek lub pierś koleżanki obok i dalej jazda, śpiewamy wraz z Anthonym! Subiektywnie rzecz biorąc, ten krążek zasłużył na maksymalną notę!

Ocena: 10/10

Tracklist:

1. Suicide Generation
2. Frankenstein Food
3. Deadly Bitch
4. Witchy Suicide Wildcat
5. Fun Addiction
6. Father Ralph
7. Metal Bullets
8. Dog for Blind
9. Black Widow
10. Rock and Roll Barbie
11. Satan Vs God

 

 

 

Autor

12278 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *