Filtheater „Blight of Sempiternal Putrefaction”

Wydawca: Memento Mori Records

A z Filtheater to my się znamy i kolegujemy od czasów ich drugiej demówki, „Tenebrae”. Od tego czasu wydali jeszcze kilka mniejszych materiałów, ale widać przyszła i na nich pora. Stąd też dziś zajmiemy się debiutancką płytą.

Zwie się ona „Blight of Sempiternal Putrefaction”, składa się z dziewięciu numerów i jebie trupem jak u sąsiada, który nagle stał się wdowcem, uprzednio pozbywając się połowicy i upychając jej truchło w tapczan. Czyli u Filtheater bez zmian. Dostajemy obskurny, death metal, z surową produkcją (szczególnie w kwestii perkusji rzuca się to w uszy) i obrzydliwą otoczką. Jeśli miałbym do czegoś porównać ten zespół, pewnie padło by na Nuclear Death, Incantation, Immolation (te dwie ostatnie w mocno upaskudnionej formie) i pewnie kilka innych, im podobnych grup. W zasadzie zwolnienia na „Blight of Sempiternal Putrefaction” pojawiają się bardzo sporadycznie, przez te trzydzieści siedem minut Filtheater nie schodzi poniżej poziomu, który określiłbym jako „szybki puls”. Słuchając tego albumu czuję się jakbym biegał po słabo oświetlonej piwnicy, a na moją głowę, ramiona, za kołnierz czy do uszu wpadały co i rusz pluskwiaki, karaczany czy inne pająki. O dziwo – podoba mi się to bieganie i mam za sobą już wiele okrążeń.

Zapraszam więc do tego sprintu i Was. Przecież nigdzie nie jest powiedziane, że macie się ograniczać tylko do prekursorów. Szczególnie, że Filtheater wie jak ugryźć ten kawał nieświeżego mięcha.

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Malevolent Transcendence
2. Faceless Caverns
3. A Veiled Loathing Throne
4. Monologues of Reverance
5. Swallowed at Dust
6. Vapors of Human Sacrifice
7. Unwelcome Illuminated Curiousity
8. Amorphous Bulging Appendages
9. Chalice Made of Bone
Autor

12006 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *