Ferosity „Primordial Cruelty”

Wydawca: Redrum666 Records

Ferosity tuła się po polskim undergroundzie już dobrych kilka lat, jednak nie mieli jeszcze okazji, by wryć się w pamięć i świadomość polskich metaluszków. Pomimo, że niedawno ukazał się drugi ich album.

Pierwszy album kapeli mam w swej kolekcji, ale jakoś nie słucham go zbyt często. Fajna muza, ale bez spazmów. Z „Primordial Cruelty” czuję, że sprawy będą miały się podobnie. Bo pomimo, że Ferosity zrobiło skok jakościowy jeśli mowa o ich muzyce, to wciąż jakoś nie ma szans na to, by podbili me serce i by za mną ruszyły tysiące innych osób na poczty, sklepy i jarmarki w poszukiwaniu drugiego krążka. Powód? Bo death metalowych zespołów podobnych do Ferosity jest mnóstwo, nawet jeśli mamy ograniczyć się tylko do naszej krajowej sceny. Masywna produkcja, brutalność, balansowanie z szybkością – w death metalu to już było nie raz i nie dwa. A niestety Ferosity ograniczyli się jedynie do roli wyrobników, którym nie można zarzucić fuszerki, ale i za wirtuozerię ich się nie pochwali. Wraz z pierwszym kawałkiem dostajemy bardzo przyzwoity death metalowy cios, niestety zespół okłada nas przez całą płytę w ten sam sposób, więc zdążamy po pewnym czasie już się „uodpornić” na atak. I to nie jest tak, że „Primordial Cruelty” jest kiepska – co to to nie. Death metalowcy na pewno znajdą tu coś dla siebie interesującego, bo ogólnie rzecz biorąc muzyka to niezła. Tylko, że jak na moje ucho, to w tytułowym okrucieństwie zbyt mało jest tego rzeczonego okrucieństwa, a zbyt dużo rutyny. No ale czasem można zapuścić sobie coś takiego i bólu raczej się nie odczuje. Mimo to, nie zbyt często.

Krążków podobnych do „Primordial Cruelty” jest naprawdę sporo, co chwila ukazuje się jakaś nowa produkcja – dobrze brzmiąca, z porządną muzą. Dlatego wydaje mi się, że równie dobrze ktoś może kupić tą płytę, jak i coś innego. I zdaje mi się, ze przypadek może odegrać tu niepoślednią rolę.

Ocena: 6,75/10

Tracklist:

1. In the Eyes of Beast I Reflected
2. Calamity of Putridity
3. My Seeds of Evil
4. Almighty Fear
5. Cruelty Incarnated
6. Miserable and Augury
7. Purity and Depravation
8. Revelation Through Consciousness
9. Through Pain to Pleasure
Autor

10391 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *