Faust “Wspólnota brudnych sumień”

Faust > Wspólnota brudnych sumień

Wydawca: Putrid Cult

Faust – nazwa, która będzie mówić Wam niewiele. Bo zespołów o takiej nazwie jest masa, a każdy z drugim będzie się prześcigał, kto bardziej obrazi bozię. I tak trafiamy na Fausta z Wyszkowa i album „Wspólnota Brudnych Sumień”. Nazwa dość ciekawa i wielu z Was prawdopodobnie będzie myślało, że jest to debiut wyżej wymienionej hordy, ale nie moi mili jest to już ich trzeci długograj, który ukazał się po piętnastoletniej przerwie! Szmat czasu. I jest to album dość odważny, ponieważ takiej muzyki już się praktycznie nie gra. Już sama okładka pokazuje, że mamy tutaj do czynienia z prawdziwym oldschoolem. Płyta powinna ukazać się te 15 jak nie 20 lat temu, kiedy taka muza była bardziej „na topie”.

Wspólnota Brudnych Sumień” to stary KAT jak w mordę strzelił przemieszany z inną legendarną grupą, jaką jest Testament. Tekstowo też jest „kontrowersyjnie”. Tak jak jesteśmy przyzwyczajeni do tekstów, szkalujących Chrystusa i spółkę, tak tutaj płyta jest przemyślanym, niepokojącym koncept albumem, który porusza tematykę pedofilii w Kościele Katolickim. Zaintrygowani?

I nie są to żadne grafomańskie wywody widać, że osoba odpowiedzialna za teksty odrobiła swą pracę domową i trochę nad nimi siedziała. Są przemyślane i nie wychodzą z ram dobrego smaku. Wszystkie kawałki oprócz coveru Unleashed, są wyśpiewywane w naszym ojczystym języku, co dodaje tylko charakterystycznego swojskiego klimatu. Sekcja gitarowa również nie pozostaje w tyle i jest na tyle rozbudowana, że nie idzie się zanudzić. Znajdziecie tutaj chwyty wolniejsze, szybsze, czy też skoczniejsze, które pędzą na złamanie karku. Do wyboru do koloru!

Jestem pozytywnie zaskoczony, że zespół, o którym tak naprawdę nikt nie pamiętał, nagrał taki porządny kawał oldschoolowej muzy. Jeśli chłopaki będą podążać w dalszym ciągu podobną ścieżką, to kto wie… może wyrośnie nam kolejna gwiazda hehe.

Ocena: 8/10

Tracklista:

1. Wyznanie niewiary

2. Homo Homini Deus

3. Samotność

4. Życie bez życia

5. Zanim się obudzę

6. In the Name of God

7. Niemiłość i trwoga

Autor

216 tekstów dla Chaos Vault

Główny ekspert w dziedzinie szkalowania, lubujący się w czarnym metalu oraz wszelakich ambientach i innych wybrykach natury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *