Fatal Embrace “Slaughter to Survive”

Fatal Embrace Slaughter to SurviveWydawca: Iron Shield Records

Piąty materiał Niemców z thrash metalowego Fatal Embrace wylądował w odtwarzaczu, a to oznacza dla sąsiadów tylko jedno – będzie głośno.

Bo w odpływającej już i tak fali młodocianego thrash metalu niewiele ciekawego mogę już znaleźć. Wszyscy rżną z tego samego, a ci Niemcy to choć mają tyle lat, że mogą pamiętać wydanie takiej „Souls of Black” na przykład. Ale do rzeczy – thrash metal sygnowany odwróconym krzyżem Fatal Embrace jest przede wszystkim brudny i wkurwiony – czuć w nim autentycznego ducha lat osiemdziesiątych, a nie tylko ich odwzorowanie w imidżu. Ta muzyka się przede wszystkim podoba, wpada w ucho i brzmi jakby rzeczywiście została wydana w 1989 roku. Na „Slaughter to Survive” w bardzo udany sposób wymieszano wpływy Tankard, Testament z trochę bardziej prostackimi motywami Destruction… Ja akurat za duży plus uważam te swobodne balansowanie między europejskim a amerykańskim thrashem, ale gdzieś tam czytałem, że mogliby się zdecydować… Pewnie kurwa, i grać jak kolejny klon Exodus, toczka w toczkę. Jak dla mnie jest bardoz dobrze. Panowie czują klimat, czują jaki ma być thrash metal – ma być taki jak w latach osiemdziesiątych, ale bez usilnego oldskulowania, hehe… Oczywiście w tekstach mamy Szatana, mamy zabijanie i inne klasyczne tematy. Jest więc niby bardzo zachowawczo, ale z drugiej strony ten krążek jest naprawdę bardzo dobry.

I tak naprawdę to chyba jedyna stricte thrash metalowa płyta 2015 roku, która mi się podobała i kręciła się często w moim odtwarzaczu. Polecam.

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. The Upcoming Cruelty (Intro)
2. Revelation  
3. Hellhounds  
4. Dungeons of Dread  
5. Enslaved and Fallen  
6. The Order to Kill  
7. Penetrate the Night  
8. Stay Hungry (Twisted Sister cover)  
9. Possession  
10. Slaughter to Survive  
11. Captured in Spite  
12. From the Ashes

 

Autor

12498 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *